استارتاپ تیک تاک

1,122
3.5/5 - (2 امتیاز)

استارتاپ تیک تاک در مجله تخصصی همه چی شو.

استارتاپ تیک تاک:

شبکه های اجتماعی بخش جدایی ناپذیر زندگی امروزه‌ی همه‌ی ما شده‌است. تلگرام، اینستاگرام، توییتر در حال حاضر پرکابردترین شبکه‌های مجازی و اجتماعی در ایران به حساب می‌آیند. هر کدام از این شبکه‌ها نیز به نحوی با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کنند. توییتر بیشتر محتوای متنی و اینستاگرام فقط محتوای تصویری را به عنوان ورودی می‌پذیرد. با رشد محبوبیت اینستاگرام در ایران، این شبکه‌ی اجتماعی به پرمخاطب‌ترین شبکه، بین سایر رقبا در ایران تبدیل شده‌است.

بارگذاری محتوای تصویری آرام‌ آرام حالت دیگری به خود گرفت و پدیده دابسمش (Dubsmash) شکل گرفت. دابمسش در ابتدا یک اپلیکیشن برای برقراری ارتباط تصویری بود اما استفاده از آن شکل دیگری به خود گرفت و ساخت ویدئوی دابسمش برسرزبان‌ها افتاد. دابسمش و فیلترهایی که اینستاگرام و اسنپ‌چت (Snapchat) برای عکس‌ها در اختیار کاربران قرار دادند، تولید و اشتراک‌گذاری محتوای تصویری را به کل وارد فاز دیگری کرد.

تیک تاک:

تیک تاک یک رسانه اجتماعی چینی است که در آغاز با عنوان دوئین در سپتامبر ۲۰۱۶ در چین عرضه شد و سپس عرضه آن در کشورهای دیگر، با عنوان تیک‌ تاک در سال ۲۰۱۷ صورت گرفت. تخمین زده می‌شود که در حال حاضر این شبکه‌ اجتماعی یک‌میلیارد کاربر فعال ماهانه در جهان دارد. ارزش بایت‌دنس به‌عنوان شرکت مادر تیک‌ تاک در سال ۲۰۲۱ بیشتر از ۲۸۰میلیارد دلار تخمین زده شد. آمارها نشان می‌دهد این شبکه اجتماعی در آمریکا ۱۱۷میلیون کاربر دارد و پرکاربردترین اپلیکیشن در میان نسل نوجوان و جوان آمریکا به‌حساب می‌آید.

بایت دانس (ByteDance) با ارزش ترین استارتاپ دنیا

این اپلیکیشن موبایل به کاربران اجازه می‌دهد ویدیوهای کوتاهی بسازند که بیشتر دارای موسیقی در پس‌زمینه هستند و می‌توان آن‌ها را با فیلترهایی دگرگون یا ویرایش کرد. آنها همچنین می‌توانند صدای خود را نیز به موسیقی پس زمینه اضافه کنند. برای ایجاد یک موزیک ویدیو با این برنامه، کاربران می‌توانند موسیقی پس‌زمینه را از طیف گسترده‌ای از ژانرهای موسیقی گزینش کنند، با فیلتر ویرایش کنند و پیش از آپلود آن را دیده یا در وبگاه‌های دیگر نیز به اشتراک بگذارند. ابزاری که کنترل بالایی بر مخاطب را ایجاد می‌کند چرا که در نمونه‌ای دختران حرکات بدن و رقص باسن خود را با ضرب و موسیقی ویرایش‌شده‌ای خاص همراه می‌کردند که گونه‌ای کنترل ذهنی بر مردان را در پی داشت که از طریق سلطه‌گری زنانه بر درآمد دختران اضافه می‌کرد. بسیاری از مردان کاربر اپ اندروید در یک نظرسنجی گفته‌اند پس از دیدن کلیپ‌های رقص تیک‌تاک بلافاصله تمام شبکه‌های اجتماعی زن رقصنده را دنبال می‌کرده‌اند و دست کم دو بار در سال به لینک‌های پرداخت موجود در صفحات زنان رقصنده مبالغ بالایی واریز داشته‌اند. این روش درآمدزایی زنان در این اپلیکیشن مورد نقد بسیاری بوده‌است.

پارس وب سرور
جایگاه تبلیغاتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.