لوگو شو

3,061
4/5 - (4 امتیاز)

لوگوشو:طراحی صفر تا صد ساخت لوگو در مجله تخصصی همه چی شو.

لوگوشو:

آرم ها یا لوگوها بخشی از زندگی روزمره هستند. ما روزانه، توسط انواع لوگوها كه بر روی لباس، ماشین ها، تلفن ها، خیابان ها و تقریباً در هر جایی که می نگریم دیده می شوند، بمباران می شویم. طراحی لوگو پیچیده تر از چیزی است که بیشتر مردم فکر می کنند، مخصوصا وقتی که دنبال یک طراحی خاص و در عین حال کاربردی و بامفهوم باشیم.

آرم یا لوگو چیست؟

آرم یا لوگو، نماد نام یا مارک تجاری شرکت ها و كسب و كارها می باشد. آرم ها اغلب توسط شرکت ها استفاده می شوند و توصیفی مختصر از فعالیت شرکت را بیان می كنند. همانطور که می دانید یک تصویر، می تواند هزاران کلمه را به صورت ساده تر و آسان تر بیان کند. در حقیقت به دلیل این كه چشم ما به اشیاء بصری بیشتر جلب می شود، آرم های طراحی این جذابیت بصری را ایجاد می كنند.

لوگوشو:طراحی صفر تا صد ساخت لوگو در مجله تخصصی همه چی شو.

انواع لوگو:

لوگو یکی از مهمترین سرمایه گذاری های یک نام تجاری است كه تأثیر قابل توجهی در درک عمومی شرکت توسط مشتریان دارند. آرم را می توان به عنوان چهره شرکت توصیف کرد زیرا اغلب اوقات این اولین چیزی است که مشتریان بالقوه در مورد فعالیت و یک پایه مهم برای نام تجاری شرکت ها و كسب و كارها است.

لوگوشو:طراحی صفر تا صد ساخت لوگو در مجله تخصصی همه چی شو.

آرم و لوگو تصویری:

شمایل / نماد : شمایلها و نمادها تصاویر ساده ای از نشانه ای از یک شرکت یا محصول خاصند. آنها از تصاویری که نمایش خلاصه یا لفظی از سازمان شما را در بردارند، استفاده می کنند. نمادها از نوشته معمولی غیرمستقیم ترند و فرصتی برای تفسیر وسیعتر و بهتر از آنچه شرکت ارائه می دهد، فراهم می کند. برای اینکه یک نماد لوگوی تاثیر گذاری باشد، باید قواعد زیر در آن رعایت شود.

 به یاد ماندنی باشد
 سریعا قابل شناسایی باشد
 حتی در اندازه کوچک هم واضح باشد
 ذاتا توضیحی باشد، یا خلاصه یا محسوس

لوگوشو

لوگوشو:طراحی صفر تا صد ساخت لوگو در مجله تخصصی همه چی شو.

لوگو نوشتاری / لوگو تایپ:

لوگوتایپ / نماد کلمه ای / نوشتاری : که در صنعت طراحی نماد کلمه ای نیز گفته می شود، نام برند یا شرکت شما را تبدیل به یک نوع تلقی با نوع فونت و سبک یکتا می کند. انواع فونت در هزاران نوع، شکل، اندازه، و سبک ممکن که هر یک تاثیر اندکی متفاوت روی مخاطب مورد نظر دارند. فونت های دستخطی حالت رسمی و تهذیبی دارند. فونت های ضخیم تداعیگر قدرت و نیرومندی است در حالیکه فونت های اریبی حس انگیزش و حرکت را القا می کنند. انواع فونت همچنین شامل حروف دست نویس، کاراکتر و نمادهایی می شوند که به گونه ای تبدیل شده اند که چشم را بفریبند و جلب توجه کنند. همچنین، تصاویر را نیز، برای تاثیر بصری بهتر، می توان به این نوع لوگوها تبدیل کرد. در هنگام انتخاب یک لوگوتایپ یا نماد کلمه ای باید به خوانایی و سادگی تشخیص آن، حتی در شرایطی که باید در اندازه کوچک روی کارت های تجاری چاپ شود، توجه نمود.

لوگوشو

لوگوشو:طراحی صفر تا صد ساخت لوگو در مجله تخصصی همه چی شو.

لوگو ترکیبی:

نمادهای ترکیبی : این نمادها گرافیک شامل متن و سمبل/شمایل در کنار هم است که تصویر تجاری ای از سازمان یا شرکتتان، که می خواهید برجسته کنید، را ارائه می دهند. نوشته های کوتاه ، با فراهم سازی وضوح تکمیلی از اینکه سازمان شما در چه موردی است، می توانند مکمل این نماد یا شمایل باشند نمادهای ترکیبی یکپارچه و مستقل وجود دارند. برای نمونه، لوگوی استارباکس متن و گرافیک یکپارچه دارد ، ولی در لوگوی ای تی اند تی متن و شمایل از هم جدا هستند.

لوگوشو

لوگوشو:طراحی صفر تا صد ساخت لوگو در مجله تخصصی همه چی شو.

ویژگی های یک لوگوی خوب:

اگر طراح گرافیک هستید یا اگر به دنبال سفارش طراحی لوگو هستید، باید ویژگی‌ های انواع لوگو و یک لوگوی خوب را بدانید یا اصول مربوط به طراحی آن را را مد نظر بگیرید. بهترین آرم ها باید دارای چهار ویژگی زیر باشند:

۱.سادگی

اغلب آرم ها به رنگ سیاه و سفید هستند و در اندازه های مختلفی طراحی می شوند. سادگی در طراحی لوگو به این دلیل اهمیت دارد كه اگر لازم باشد روی کلاه، روی اتوبوس، وب سایت و یا روزنامه یا تلویزیون قرار گیرد.

به طور کلی، مهمترین عامل، توجه به استفاده از کمترین عناصر برای ارتباط با هویت نام تجاری شما است.

۲. زیبایی شناختی

اغلب لوگوها به صورت تایپوگرافی یا سمبل (یا هر دو) هستند به همین علت برای بیننده جذاب و چشمگیر است.

۳.ارتباط بین ایده، اصل و توصیف شركت

شرکت ها از لوگو یا ارم ها برای شناخت برند خود استفاده می کنند. به عنوان مثال آیا توجه کرده اید که چگونه پیکان نارنجی در آرم آمازون A تا Z را نشان می دهد؟ منظور از این علامت فروش همه نوع اقلام ضروری است.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد همه خصوصیات شركت باید در یک آرم کوچک جا بگیرد شاید متوجه شده باشید که با نگاه کردن به لوگوی یك شركتی ماهیت آن را به درستی حدس زد، حتی اگر قبلاً چیزی در مورد آن نشنیده باشید. بنابراین نمادها یک روش کارآمد در برقراری ارتباط اطلاعات در مورد فعالیت شما است.

یک مؤلفه اصلی در لوگو، استفاده از رنگ هاست که می تواند احساسات مختلفی را برانگیزد و شخصیت برند شما را به مصرف کنندگان نشان دهد. برای مثال مصرف کنندگان شما کودکان هستند یا بزرگسالان؟

۴.خاطره انگیز

لوگوهایی که به راحتی به خاطر سپرده می شوند و تأثیر بسیار قوی ایجاد می کنند، ارزشمند هستند، زیرا به برند شما کمک می کنند تا در ذهن مصرف کنندگان جای گیرند.

لوگوشو:طراحی صفر تا صد ساخت لوگو در مجله تخصصی همه چی شو.

نکات طراحی انواع لوگو:

یک آرم باید به اندازه کافی متمایز و به اندازه کافی ساده باشد تا به راحتی شناخته شود. همچنین یک آرم خوب، به یاد ماندنی است و اولین برداشت حسی عالی در ذهن مشتری ایجاد می کند.به كار بردن جزئیات در لوگو نیز بسیار مهم است. توجه ویژه به هر عنصر آرم از جمله رنگ ها، شکل ها و فونت ها بسیار مهم است. زیرا كه همه این عناصر به انتقال پیام در مورد برند شما کمک می کند. به عنوان مثال در آرم یک سالن ورزشی از فونت های بزرگ استفاده می شود، در حالی که در آرم آژانس های مسافرتی، از فونت های فانتزی استفاده می شود، بنابراین بسیار مهم است که آرم یا لوگو پیام صحیحی راجع به شرکت شما ارائه دهد.

چرا طراحی لوگو مهم است؟

شاید اساسی ترین کارکرد یک آرم نشان دادن ویژگی منحصر به فرد در مورد تجارت و كسب و كار باشد تا بتوانید از رقبا پیشی بگیرید.این امر به ویژه در صورتی که دارای رقابت تنگاتنگ (۹۹.۹٪) هستید بسیار مهم می باشد. بنابراین قبل از طراحی لوگوی كسب و كار خود باید در مورد رقبا و موقعیت آنها تحقیق كنید.

به این نكته نیز توجه داشته باشید كه آرم ها اطلاعات اصلی در مورد شغل و شركت شما را به مشتری ارائه می دهند.به عنوان مثال، ممکن است شرکتی از یک رنگ خاص برای نشان دادن تعهد خود به محیط زیست استفاده کند یا از یک فونت شیک برای برجسته نشان دادن لوکس بودن محصولاتش.

مارک هایی مانند نایک یا مک دونالد آنقدر فراگیر هستند که می توان با نام یا بدون نام پیوست شده در لوگو آنها را شناخت. به همین خاطر جای تعجب نیست که آرم ها بخش اصلی هویت برند شركت ها هستند.

لوگوشو:طراحی صفر تا صد ساخت لوگو در مجله تخصصی همه چی شو.

گاهی به جدول زیر بیندازید تا ببینید هزینه طراحی لوگو چرا متفاوت است و چه عواملی در هزینه ساخت لوگو موثرند:

نوع طراحی لوگو

سایت­های دارای قالب آماده

فریلنسرهای آماتور

فریلنسرهای نیمه حرفه­ای

تیم­های آماتور

تیم­های حرفه­ای

افراد حرفه­ای و مشهور

آژانس­های خلق برند

امتیاز کارشناسی کیفیت

20

20

30

30

55

65

95 به بالا

کسب و کار مناسب

کسب و کار کوچک

کسب و کار کوچک

کسب و کارهای متوسط

کسب و کارهای متوسط

کسب و کارهای بزرگ

برندهای مشهور و بزرگ در سطح جهانی

برندهای مشهور و بزرگ در سطح جهانی

درصد کپی

100%

90% الی 100%

65% الی 85%

65% الی 85%

مقدار سطح خلاقیت

10%

25%الی 50%

65 % الی 85%

85% به بالا

مقدار کار گروهی

0 %

0 %

0 %

15%

30%

0%

80% به بالا

هزینه در کشور ایران 

رایگان الی 50.000 تومان

100.000 الی 350.000 تومان

350.000 الی 950.000 تومان

450.000 الی 1.600.000

1.600.000 الی 3.500.000 تومان

10.000.000 الی 80.000.000 تومان

4.000.000 تومان الی 40.000.000 تومان

هزینه در آمریکا

20$ – 80 $

250  الی 450 $

450 الی 850 $

630 الی 1.200 $

1.200 الی 2.800$

100.000الی 1.500.000 $

60.000$ الی 150.000$

هزینه طراحی لوگو در سایت همه چی شو:

قیمت و تعرفه لوگو با توجه به حرفه‌ای بودن، اختصاصی بودن، نمونه کارهای قوی و برند بودن آژانس برندینگ تعیین می‌شود. همان طور که نمی توان قیمت یک پراید ساده را با خودروهای لوکس مقایسه کرد، به همان طبع نیز نمی‌توان ارزش یک لوگوی ساده و کپی شده را با یک لوگوی اختصاصی، خاص و زیبا مقایسه کرد.

چگونه سفارش لوگوی خود را ثبت کنم؟

برای سفارش و ثبت لوگو همین حالا با شماره 09358154675  تماس بگیرید.

هزینه طراحی لوگو  ( تحویل 10 تا 14 روزه) 1.500.000 تا 5.000.000

پارس وب سرور
جایگاه تبلیغاتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.