آزمون نهاد

11,172
3.9/5 - (22 امتیاز)

آزمون نهاد در مجله تخصصی همه چی شو.

آزمون نهاد:

سایت آزمون نهاد رهبری به آدرس اینترنتی ecnahad.ir برای ارائه دروس مجازی دانشگاهی معارف، علوم سیاسی و اجتماعی ارائه گردیده است. نمره قبولی در هر آزمون 12 از 20 بوده، در صورت کسب نمره قبولی جلسه بعدی برای فرد باز می گردد. شرکت در آزمون نهاد کاملا رایگان بوده، اما برای شرکت مجدد در این آزمون بایستی هزینه پرداخت کرد. تعداد سوالات و هزینه آن قبل از شروع آزمون مشخص شده است.

سایت آزمون نهاد چیست:

سایت آزمون نهاد مختص دانشجویان دانشگاه‌ های سراسری، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور و غیره می‌ باشد. به طوری که تمام دانشجویان ترم‌ های مختلف باید برخی از واحد های درسی خود را در این سایت بگیرند. این درس‌ ها می‌ توانند دروس معارف اسلامی، قرآن، انقلاب، وصایای امام و غیره باشند که در تمامی دانشگاه‌ ها به دانشجویان مختلف ارائه می‌ شوند. سایت آزمون نهاد از سال 1393 برای آموزش مجازی دانشگاه‌ های شبانه‌ روزی و رایگان ایجاد شده است. به طوری که تمامی دانشجویان با ورود به این سامانه می‌ توانستند مراحل انجام آزمون نهاد و شرکت در آن‌ها را برگزار کنند. اما با شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌ های تردد باعث شد تا تمام دانشجویان دانشگاه‌ های مختلف تمام منابع درسی و غیر درسی خود را در زمینه‌ های معارف اسلامی، سیاسی، مهارتی، فرهنگی و اجتماعی در این سایت دریافت کنند.

مراحل ورود و انجام آزمون نهاد:

ممکن است بسیاری از دانشجویان برای ورود و انجام آزمون نهاد دانشگاهیان مشکل داشته باشند. در حالی که این کار بسیار ساده است و زمان زیادی را نمی‌ گیرد. حال آن‌ ها برای ورود و استفاده از این سامانه باید در آن عضو شوند. سپس دانشگاه خود را انتخاب کرده و از خدمات مربوط به دانشگاه محل تحصیل خود استفاده کنند. آن‌ ها برای ورود و انجام آزمون نهاد باید مراحل زیر را انجام دهند.

1. ابتدا وارد سایت انجام آزمون نهاد به نشانی اینترنتی ec.nahad.ir شده و ثبت‌ نام کنید و رمز عبور خود را دریافت کنید.

2. برای انجام امور دانشجویی خود وارد سایت نهاد شده و بر روی گزینه دانشجو کلیک کنید.

3. حالا در صفحه ای که باز می شود، کد ملی و رمز عبور سامانه خود را وارد کنید.

4. در صفحه باز شده یک تعهدنامه در رابطه با تخلفات مختلف مانند امکان تقلب در سایت نهاد و غیره درج شده است. لذا دانشجو باید تمامی این تعهدنامه را با دقت مطالعه کرده و تیک عبارت «موارد بالا به دقت مطالعه کرده و با آگاهی کامل آن‌ ها را می‌ پذیرم» را فعال کند.

5. در مرحله بعدی لیست کلی همه اساتید واحد های دانشگاهی دانشجو به همراه واحد های درسی معارف، سیاسی، فرهنگی و غیره مشخص می‌ شود. در واقع سایت آزمون نهاد نام تمام اساتید مربوط به دروس را نشان می‌ دهد که شما باید استاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و مراحل بعدی را طی کنید.

6. ثبت‌ نام را بزنید.

7. بعد از اینکه درس خود را انتخاب کردید باید مباحث و در تعداد جلسات دوره، ظرفیت هر درس و غیره را انتخاب کنید. برای تایید آن‌ ها روی گزینه شروع کلیک کنید.

8. حالا به صفحه ثبت‌ نام و درس مورد نظر خود خواهید شد که برای تایید آن‌ ها روی گزینه نشان داده شده کلیک کنید.

9. بعد از آن که درس خود را انتخاب کردید می‌ توانید این درس را به سه روش ویدیوی، صوتی و جزوه پاس کنید و در پایان جلسه نیز با کلیک کردن بر روی «آزمون جلسه اول» در آزمون آن شرکت کنید. این روال برای جلسات بعدی نیز تکرار خواهد شد. لذا در جلسات بعدی نیز باید آن‌ ها را انجام دهید.

پارس وب سرور
جایگاه تبلیغاتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.