جدیدترین روش های کسب درآمد اینترنتی در ایران

30
4.7/5 - (4 امتیاز)

جدیدترین روش های کسب درآمد اینترنتی در ایران از مجله تخصصی همه چی شو.

جدیدترین روش های کسب درآمد اینترنتی در ایران:

 • آموزش کسب درآمد از کیف پول ارز دیجیتال.
 • آموزش کسب درآمد از ایردراپ.
 • آموزش کسب درآمد از همکاری در فروش.
 • آموزش کسب درآمد پرینت آن دیمند.
 • آموزش کسب درآمد دراپ شیپینگ.

آموزش کسب درآمد از کیف پول ارز دیجیتال:

جدیدترین روش کسب درآمد دلاری با ثبت نام در توکن و کیف پول پول ارز دیجیتال در بستر ترون. سلام خیلی سریع و ساده بریم برای شروع کسب درآمد از این روش خب در مرحله ی اول به شما باید یکسری از مفاهیم این دوره را یاد بگیرید.

توکن یا ایردراپ های ارز دیجیتال و کوین ها:

در بازار ارزهای دیجیتال، یک «توکن» (Token) ارز دیجیتالی است که بلاک چین مستقل خود را ندارد و روی شبکه‌های دیگر مانند اتریوم جابه‌جا می‌شود. بنابراین در بازار ارزهای دیجیتال مهم‌ترین چیزی که یک توکن را با «کوین» (Coin) متمایز می‌کند،‌ داشتن یا نداشتن بلاک چین مستقل است. طبق این تعریف، یک کوین ارز دیجیتالی است که بلاک چین مستقل خود را دارد.

بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بیت کوین کش، کاردانو و صدها ارز دیجیتال دیگر که بلاک چین‌های اختصاصی خود را دارند در دسته‌بندی کوین‌ها جای می‌گیرند. از بزرگترین توکن‌های بازار هم می‌توان به تتر، چین لینک، دای (Dai)، آوی (Aave)، یرن فایننس (Yearn.Finance) و بت (BAT) اشاره کرد.

جالب است بدانید که ۲,۸۰۰ ارز دیجیتال از ۳,۹۰۰ ارز دیجیتالی که در زمان نگارش این مقاله در صرافی‌ها معامله می‌شوند، در حقیقت توکن‌ هستند و از بلاک چین‌هایی مانند اتریوم، بایننس چین (Binance Chain)، ایاس و تزوس استفاده می‌کنند. اولین مرجعی که کوین و توکن را از یکدیگر متمایز کرد، وب‌سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) بود. برای اینکه متوجه شوید یک ارز دیجیتال کوین است یا توکن می‌توانید به صفحه اختصاصی آن در وب‌سایت ارزدیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر توکن‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال، «توکن‌های کاربردی» هستند. این توکن‌ها امکان دریافت کاربرد خاصی از یک پروژه را فراهم می‌کنند که تنها در اکوسیستم مربوط به آن قابل‌استفاده است. ساخت توکن برای توسعه‌دهندگان بلاک چینی بسیار راحت‌تر از ایجاد یک بلاک چین و شبکه مستقل است و در بیشتر مواقع پروژه‌ها می‌توانند بدون نیاز به هزینه‌های نجومی برای طراحی یک بلاک چین، ارز دیجیتال خود را بسازند و به اهداف اولیه خود برسند. پروژه‌هایی که قصد توسعه یک بلاک چین را دارند.

چرا توکن؟

صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان مهم‌ترین مزیت‌ ساخت توکن به‌جای یک بلاک چین جداگانه است.

بیشتر پروژه‌هایی که می‌خواهند کار روی شبکه و بلاک چین خود را آغاز کند، در ابتدا بودجه و سرمایه کافی در اختیار ندارند و با توجه به گسترش سریع فضای ارزهای دیجیتال از نظر زمان‌بندی هم با مشکلات زیادی مواجه هستند. این پروژه‌ها می‌توانند در ابتدا خیلی سریع توکن خود را روی یک بلاک چین دیگر مانند اتریوم پیاده‌سازی کنند و با جذب سرمایه خصوصی یا عمومی و اضافه‌کردن آن به صرافی‌ها، به سرمایه و زمان‌بندی موردنظر خود دست پیدا کنند،

شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کنند و بعد توکن‌ها را به بلاک چین اختصاصی خودشان انتقال دهند. برای نمونه،‌ واحدهای ارزی ترون (TRX) در ابتدا به‌صورت توکن اتریومی عرضه شدند و بعد از توسعه بلاک چین ترون، به شبکه اصلی منتقل شدند. معمولاً ابتدا از یک بلاک چین واسطه برای خود توکن ایجاد کرده و پیش‌فروش یا همان عرضه اولیه سکه (ICO) برگزار می‌کنند و در ازای پول ملی یا ارزهای دیجیتال دیگر توکن‌های خود را پیش از راه‌اندازی پروژه به فروش می‌رسانند. ارزش این توکن‌ها رابطه مستقیمی با وضعیت پروژه و حرکت آن در راستای اهدافش خواهد داشت.

همچنین، برخی توکن‌ها پس از اینکه به حد کافی توسعه پیدا کردند، به‌دنبال ایجاد بلاک چین اختصاصی خودشان می‌روند و به کوین تبدیل می‌شوند. در حالی که کوین‌ها هر کدام می‌توانند کیف پول اختصاصی خود را داشته باشند، توکن‌ها روی کیف پول‌های بلاک چینِ میزبان ذخیره می‌شوند. به‌عنوان مثال، تمام توکن‌های مبتنی بر اتریوم، روی کیف پول‌ها و آدرس‌های اتریوم ذخیره می‌شوند، خب همینطور بر بستر های  دیگه مثل شبکه ترون trx حالا چرا بستر ترون.

چرا شبکه‌های انتقال ترون مهم هستند؟

شبکه انتقال ترون به‌عنوان یک بستر اساسی و بنیادی در دنیای ارزهای دیجیتال نقش حیاتی را ایفا می‌کند. این شبکه علاوه بر امکان انتقال ارزهای دیجیتال با سرعت و کارایی بالا، امنیت و شفافیت بالایی در تراکنش‌ها را نیز فراهم می‌کند. با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین، اطلاعات تراکنش‌ها به‌صورت دائمی و غیرقابل‌تغییر ذخیره می‌شوند که این ویژگی به اعتماد بیشتر کاربران در انجام تراکنش‌ها و فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال کمک می‌کند.

به‌وسیله این شبکه، توسعه‌دهندگان می‌توانند پروژه‌های متنوعی را در اکوسیستم ترون ایجاد کنند. از قراردادهای هوشمند و توکن‌های سفارشی تا برنامه‌های کاربردی مبتنی بر بلاک‌چین، این شبکه انتقال ارزهای دیجیتال به مرحله جدیدی از ابزارهای مالی و تکنولوژی می‌برد. همچنین، ازآنجاکه تراکنش‌ها در این شبکه با سرعت بالا انجام می‌شوند، تجربه کاربران در انجام تراکنش‌ها و ارتباط با پروژه‌های مختلف بهبودیافته و امکانات متنوعی برای ایجاد ارزهای دیجیتال و تبادلات مالی فراهم می‌شود.

ضمن این که این شبکه به‌عنوان یک محیط برای اشتغال‌زایی و توسعه صنعت ارزهای دیجیتال مورداستفاده قرار می‌گیرد. با ایجاد فرصت‌های تجاری، ارتقاء پروژه‌های کاربردی و تسهیل تراکنش‌های مالی، این شبکه به ایجاد اقتصاد دیجیتالی پویا و نوآورانه کمک می‌کند.لازم به توضیح است که اهمیت شبکه انتقال ترون در ایجاد بستری مناسب برای ارتباطات مالی، ایجاد کاربردهای متنوع و توسعه صنعت ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین به‌وضوح قابل‌ تشخیص است.

ایردراپ چیست:

ایردراپ که اولین بار به‌عنوان گونه‌ای نامرسوم از بازاریابی گوریلی یا پارتیزانی (Guerrilla Marketing) مطرح شد، از سال 2017 تا کنون در فضای رمز ارزی محبوبیت فراوان یافته است و پروژه‌های بی‌شماری از این استراتژی برای تسریع پذیرش، تشویق جامعه به تبلیغ پروژه یا به‌عنوان راهی برای پاداش‌دهی به کاربران وفادار استفاده می‌کنند. در این مقاله ضمن بررسی این مفهوم نحوه پیدا کردن و دریافت جدیدترین ایردراپ های ارز دیجیتال را نیز آموزش خواهیم داد.

بیش از 9,000 ارز دیجیتال در وب‌ سایت کوین مارکت کپ لیست شده است و این یعنی پروژه‌های رمز ارزی جدیدی که به دنبال جذب سرمایه‌گذاران برای خرید رمز ارزهای خود هستند، باید روش‌های خلاقانه‌ای را برای موفقیت میان این این تعداد زیادی کوین و توکن موجود در بازار به‌کار گیرند. با اینکه تبلیغ پروژه‌های کریپتوکارنسی توسط توسعه‌دهندگانشان در رسانه‌های اجتماعی، شبکه‌های خبری و وبلاگ‌های مربوط به این حوزه بسیار حیاتی و ضروری است، اما روش‌های دیگری هم مانند Airdrop برای این کار وجود دارد. در این مطلب، درباره اینکه ایردراپ ارز دیجیتال چیست و چگونه می‌توانیم ایردراپ ارز های دیجیتال جدید و معتبر را به رایگان دریافت کنیم، صحبت خواهیم کرد.

مفهوم ایردراپ در فضای ارزهای دیجیتال:

ایردراپ روشی برای دریافت رایگان ارزهای دیجیتال است. روزبه‌روز تعداد پروژه‌های رمز ارزی بیشتر می‌شود. این موضوع بازاریابی برای این ارزهای دیجیتال را دشوار کرده است. از طرفی کاربران هم به سختی می‌توانند به یک رمز ارز برای خرید و سرمایه‌گذاری اعتماد کنند. ایردراپ رایگان راهکاری است که مشکل هر دو را به نوعی برطرف می‌کند؛ افراد بدون نیاز به پرداخت هزینه یک ارز دیجیتال را به صورت رایگان دریافت می‌کنند و توسعه‌دهندگان نیز به سمع و نظر افراد زیادی می‌رسند و در ابعادی وسیع بازاریابی می‌کنند.

ایردراپ در ارز دیجیتال یک نوع استراتژی بازاریابی محسوب می‌شود. این امر توسط استارتاپ‌های کریپتو برای ارتقای پروژه و عرضه رمز ارز جدید آن‌ها اجرا می‌شود. در واقع Airdrop شامل توزیع رایگان ارز دیجیتال بومی یک شبکه بین کاربران فعلی یا بالقوه آن است. گاهی اوقات کاربران برای دریافت این رمز ارزهای رایگان، باید فعالیت‌های تبلیغاتی ساده‌ای را انجام دهند؛ مثلا شرط دریافت ایردراپ ارز دیجیتال یک پلتفرم می‌تواند دنبال کردن حساب رسانه‌های اجتماعی آن پلتفرم و به اشتراک گذاری پست‌ها باشد.

خب حالا بریم سراغ کیف پول های شبکه ترون:

کیف پول ارز دیجیتال یا والت چیست؟

والت‌ Wallet یا کیف پول‌ ارز دیجیتال cryptocurrency wallet برای نگهداری ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. کریپتو ولت کلید عمومی و خصوصی را برای تراکنش‌های ارز دیجیتال ذخیره می‌کند. این کلیدها امکان دریافت یا ارسال ارز دیجیتال مانند توکن های غیر مثلی را برای کاربران فراهم می‌کنند. کلید خصوصی مانند رمز کارت بانکی است که امنیت کاربر را تامین می‌کند و کلید عمومی مانند شماره حساب است که امکان دریافت رمزارز از سایر کاربران را می‎‌دهد.

کیف پول ارز دیجیتال انواع مختلفی دارد که در حالت کلی به سه دسته نرم افزاری، سخت افزاری و کاغذی تقسیم می‌شود. در واقع کیف پول ارز دیجیتال مانند یک کیف پول واقعی برای نگهداری، پرداخت و دریافت دارایی‌ها استفاده می‌شود. البته کیف پول رمز ارز علاوه بر ذخیره‌سازی کلیدها، اغلب قابلیت رمزگذاری یا امضای اطلاعات را نیز به کاربران خود ارائه می‌دهد. پس از درک مفاهیم بالا و آشنایی با روش کسب درآمد از این روش ما باید پروژه ای را انتخاب کینم که راهبرد پروژه یا نقشه راه پروژه را بدانیم طبق تجربه کاربری ما پروژه هایی که واقعا اصولی و کاربردی هستند حالا از کجا باید بفهمیم:

درباره شبکه:

شبکه نپتون شراکت اولیه با صرافی های ارزهای دیجیتال مانند Binance و Huobi را ایجاد کرده است و برنامه های بهبود، به روز رسانی و پیاده سازی را از صرافی های اصلی آینده به دست آورده است. در همان زمان، شبکه نپتون یک به روز رسانی بزرگ برای پروتکل بلاک چین خود منتشر کرده است که مقیاس پذیری و امنیت را بهبود می بخشد.

 

برنامه راه اندازی شد، NT TOKEN معرفی شد و شبکه نپتون شروع به ساختن جامعه کاربر و سرمایه گذار خود کرد. درآمد Defi را توسعه دهید تا به کاربران اجازه دهید در طول دوره انتشار درآمد بیشتری کسب کنند و چشم انداز شبکه نپتون برای آینده را در کاغذ سفید ترسیم کنید.

شبکه نپتون صدور NT TOKEN و مکانیسم شریک را ترویج خواهد کرد.

 • 01-2024

 

NT TOKEN در صرافی های اصلی فهرست شده است و عملکرد تبادل NT TOKEN باز می شود. در همان زمان، شبکه نپتون قصد دارد همکاری خود را با شرکت های پیشرو در زمینه DeFi گسترش دهد تا مکانیسم های اجماع DeFi جدید را برای کاربران خود معرفی و پیاده سازی کند. بهبود عملکرد و مقیاس پذیری شبکه

 • 2024-05

 

برنامه‌ریزی شده است تا NT TOKEN با اکوسیستمی پررونق از کاربران، توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران به یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو در جهان تبدیل شود. نحوه تعامل افراد با NT TOKEN و سایر ارزهای در گردش را کاملاً تغییر دهید.

 • 2024-12

 

با توسعه و افزایش بازی‌ها و اقتصاد مجازی، NT TOKEN می‌تواند برای بازی‌ها و اقتصاد مجازی استفاده شود و به بازیکنان امکان خرید و فروش کالاها و خدمات مجازی با استفاده از ارز دیجیتال را می‌دهد.

 • 2025-02

 

شبکه نپتون یک مراسم اهدای خیریه برگزار می کند و یک سیستم اهدای آنلاین را توسعه می دهد. NT TOKEN را می‌توان برای کمک مالی به سازمان‌های خیریه استفاده کرد، و کمک‌کنندگان را قادر می‌سازد تا از اهدافی که به آن‌ها اهمیت می‌دهند حمایت کنند و در عین حال کنترل بیشتری بر وجوه خود داشته باشند.

 • 2026-02

 

نپتون تمام عملکردها را کامل می کند و توکن های NT جهان را پوشش می دهند. نپتون یک کیف پول شبکه رمزگذاری شده پیشرو، قابل اعتماد، ایمن و قابل اعتماد در سطح جهانی است.

 • وجوه شما امن و همیشه در دسترس است.
 • محافظت شده توسط چندین لایه امنیتی و فناوری رمزگذاری.
 • مطابق با مقررات SEC در ایالات متحده است.

نصب کیف پول:

خب در مرحله اول کیف پول را نصب میکنیم ابتدا به آدرس زیر را در گوگل وارد میکنیم:

NEPTUNE.BET

نرم افزار را دانلود کنید و پس از نصب باید کیف پول خود را قعال  کنید یکسری کد کلید خصوصی  که باید نگهداری کنید.

خب در مرحله اول دو تا دکمه بنام ساخت کیف پول create a wallet و وارد کردن کیف پول import wallet وجود دارد و همینطور در بالا سمت چپ می توانید زبان فارسی را انتخاب کنید.که وقتی اتنخاب کنید بالا سمت راست نمایش داده می شود.

ثبت نام کن 500 دلار بگیر

گزینه اول ساخت کیف پول را می زنیم:

در صفحه بعد گزینه اول را میزنیم تا شماره کیف پول ساخته شود و کد را میزنیم تا کد کپچا را میزنیم و پسورد برای کیف پول میزنیم و تکرار پسورد.

ثبت نام کن 500 دلار بگیر

گزینه اول را کلیک کنید کلید خصوصی کیف پول ساخته شود و گزینه دوم کد کپچا را وارد کنید و گزینه بعدی پسورد برای کیف پول خود را وارد کنید و در گزینه ی آخر تکرار پسورد. و دکمه ایجاد را بزنید تا کیف پول شما ساخته شود.

در صفحه بعد شماره کیف که شامل کلید خصوصی می باشد را کپی میکنیم تا در صفحه بعد جابگذاری کنیم و پسورد کیف پول را میزینم و کیف پول ساخته شد. کد کلید خصوصی را در جایی نگهداری کنید.

 • در کادر اول کلید خصوصی را کپی کردیم جایگذاری میکنیم
 • درکادر دوم رمزی را که زده بودیم را میزنیم

ثبت نام کن 500 دلار بگیر

خب برای اینکه شما صاحب این 500 دلار توکن کیف پول شوید فقط کافیه وارد بخش my یا پروفایل شوید

گزینه invite friends کد زیر را وارد کنید.

rujUmv

وقتی کد بالا را درست وارد کنیم حروف کوچک و بزرگ هم باید درست وارد کنید کیف پول به شما 500 دلار توکن خودش را به کیف پول شما انتقال می دهد.این توکن فعلا  فریز شده می باشد و قابل برداشت نیست در آینده میتوانید برداشت را انجام دهید اگر کد رفرال را وارد نکنید این 500 دلار به شما تعلق نمیگیرد.

کسب درآمد بیشتر:

برای کسب درآمد بیشتر شما باید لینک زیر مجموعه گیری تان را در سایت ها و انجمن های گفتگو و یا شبکه های مجازی ارسال کنید. ولی ما راه حل ساده تری را انجام می دهیم:

خب وقتی کیف پول را نصب کردیم و مراحل را به درستی انجام دادیم و صاحب 500 دلار توکن شدیم شما وارد بخش زیر می شوید:

صفحه اصلی________پروفایل_______اولین منو کلید خصوصی پشتیبان_________کلیک کنید_____رمز عبور را وارد کنید.

کلید خصوصی خودتان را کپی کنید و در جای مطمئن ذخیره کنید در فضای ابری تلگرام یا نوت(دفتر یادداشت موبایلتون) ذخیره کنید حواستان باشد این کلید خصوصی را دست کسی ندید چون راحت می تواند ارز داخل والتان را خالی کند. لینک رفرالتونم را در جایی کپی کنید.

خب کیف پولتان را حذف کنید و دوباره نصب کنید.

ثبت نام کن 500 دلار بگیر

دوباره برگشتید به صفحه اصلی کیف پول از این بخش_____بخش اول کیف پول را ایجاد کنید و دوباره بسازید و مراحل نصب را دوباره انجام دهید و کیف پول خود را بسازید در بخش پروفایل____سومین گزینه دوستان خود را دعوت کنید___را بزنید و لینک رفرالتون وارد کنید تا صاحب 500 دلار توکن کیف پول شوید و همینطور به همین شکل انجام دهید و همینطور به تعداد موجودی و کیف پولتون اضافه کنید. لطفا این کار را انجام دهید تا این فرصت ها را از دست ندادید.

جدیدترین روش های کسب درآمد اینترنتی در ایران از مجله تخصصی همه چی شو.

تاریخچه بیت کوین:

برای اینکه ارزش بعضی از توکن ها را بدانیم اول باینکه باید تاریخچه پیدایش ارز دیجیتال را بشناسیم بیت کوین پادشاه ارز های دیجیتال راه خود را با ارزش ۰ دلار در سال ۲۰۰۹ آغاز کرد. این قیمت تا سال ۲۰۱۰ که بیت کوین وارد اولین صرافی خود شد، ثابت باقی ماند. در این مدت، بیت کوین در مرحله معرفی و توسعه بود و اساساً ارزش دیگری نداشت. بنابراین اگرچه ممکن است تغییرات قیمت بیت کوین از سال ۲۰۰۹ در نظر گرفته شود؛ اگر بخواهیم دقیق‌تر حساب کنیم، بیت کوین تا قبل از سال ۲۰۱۰ وارد هیچ صرافی نشده بود و تاریخچه قیمت درستی برای آن در این سال وجود ندارد. ولی حالا چه ارزشی دارد و در آینده هم مطمئن باشید ارزشش بیشتر هم خواهد شد قیمت ( نرخ ) بیت کوین هم اکنون برابر با 36,835$ است همچنین نرخ لحظه ای بیت کوین معادل 1,904,229,914 تومان است.

کسب درآمد از ایردراپ ها:

در شرایط دشوار اقتصادی حال حاضر که اکثر هزینه ها برخلاف درآمد ریالی مردم، برحسب دلار افزایش پیدا می کند، داشتن یک درآمد برحسب دلار می تواند جهت افرادی که به دنبال یک منبع درآمد مطلوب در کنار درآمدهای اصلی خود هستند، فرصتی بسیار عالی خواهد بود که نمی توان آن را نادیده گرفت. از طرفی عرصه رمز ارزها نیز مملو است از شگفتی های جذاب که افراد مختلف را به سمت خود جذب کرده است. درواقع از سودهای چند صد درصدی و دریافت وام بدون هیچ گونه ضامنی گرفته تا کسب رمز ارزهای رایگان از طریق مختلف که یکی از آنها ایردراپ است.بعد از رشد قابل توجه بیت کوین از سال ۲۰۰۹ (۱۳۸۹) تاکنون، شاهد ورود رمز ارزهای بسیاری به عرصه ارزهای دیجیتال بوده ایم و در حال حاضر این بازار شامل چندین هزار رمز ارز مختلف است که هرکدام باهدفی متفاوت پا به این عرصه گذاشته اند. در حقیقت این موضوع باعث شده تا هرروز شاهد یک نوآوری جدید در این عرصه باشیم که کاربران و فعالان این حوزه را شگفت زده می کند.یکی از این شگفتی ها نیز مقوله ای است به نام Airdrop و کسب درآمد از ایردراپ. ازاین رو در این مطلب قصد داریم تا ضمن مروری کوتاه بر این مفهوم، کسب درآمد از ایردراپ را به طور کامل آموزش دهیم.

آموزش کسب درآمد از ایردراپ:

در لغت، کلمه ایردراپ (Airdrop) به معنای پرتاب بسته های حمایتی از طریق بالگرد یا هواپیما به نیروهای نظامی است. ما در بالا به مفهوم ایردراپ و نقش ایردراپ توضیحاتی دادیم در این بخش بصورت تخصصی تر صحبت میکنیم.

هدف از اجرای ایردراپ:

هرچقدر افراد بیشتری یک کالا یا خدمات را بشناسند، امکان استفاده از آن کالا یا خدمات بیشتر می شود. در واقع در بازاریابی تلاش بر این است تا پیام شرکت به گوش میزان بیشتری از مشتریان هدف برسد. احتمالاً الآن می توانید حدس بزنید که چرا پلتفرم ها با ایردراپ ارز دیجیتال رایگان توزیع می کنند. در حقیقت یک پلتفرم و ارز دیجیتال جدید در ابتدای حیاتش جهت همه ناشناخته است. جهت رشد و توسعه نیاز است تا افراد زیادی این ارز دیجیتال را بشناسند. پس راه بهتری از ایردراپ وجود نداشته و توزیع رمزارز رایگان میان تعداد کثیری از کاربران، نام این ارز دیجیتال را به گوش خیلی ها خواهد رساند.

از طرف دیگر به احتمال قوی افرادی که اقدام به کسب درآمد از ایردراپ کرده اند در شبکه های اجتماعی درباره این اتفاق صحبت می کنند. همه این موارد باعث می شود که ایردراپ به هدف خودش برسد. یکی دیگر از مزایا و اهداف کسب درآمد از ایردراپ را باید کاهش هزینه تبلیغات دانست. در حقیقت درراه های عادی، افراد یا سازمان ها با هزینه سنگین اقدام به تبلیغ می کنند ولی ایردراپ بسیارکم هزینه است و زودتر می تواند نام یک ارز دیجیتال را بر سر زبان ها بیندازد.

به بیانی کلی، هدف ایردراپ ها به هیچ عنوان مسئله های مالی و یا سرمایه گذاری و مواردی ازاین دست نیست. بلکه هدف اصلی از کسب درآمد از ایردراپ، آن هم به صورتی کاملاً قانونی این است که جهت توکن یا رمز ارز موردنظر تبلیغاتی را در سطحی گسترده به انجام برساند و عموم افراد فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال را با این رمز ارز جدید آشنا کند. به طورکلی هدف از کسب درآمد از ایردراپ در یک استارتاپ بر پایه ی بلاک چین می تواند چند مورد زیر باشد:

هدف از کسب درآمد از ایردراپ:

 • آگاهی بخشی و آشنایی کاربران با رمز ارز جدید
 • تأسیس جامعه ای از کاربران بر پایه یک ارز دیجیتال جدید
 • تأمین سرمایه
 • هدیه به کاربران وفادار آن پروژه
 • توزیع گسترده و غیرمتمرکز رمز ارزهای آن پروژه
 • هارد فورک ها (ایردراپ در زمان های رخ دادن هارد فورک نیز بسیار کاربردی هستند)

انواع ایردراپ ها:

ایرداپ ها انواع مختلفی داند که هرکدام به مجموعه فعالیت های مختلف نیازمند هستند که ازجمله انواع آنها می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشید.

 • ایردراپ استاندارد (Standard Airdrop)
 • ایردراپ های جایزه ای (Bounty Airdrop)
 • ایردراپ جهت دارندگان (Holder Airdrop)
 • ایردراپ انحصاری (Exclusive Airdrop)
 • ایردراپ هاردفورک ( Hard Fork Airdrop)

تفاوت میان عرضه اولیه سکه (ICO) و ایردراپ:

عرضه اولیه ارز دیجیتال و ایرادراپ شباهت هایی باهم دارند. درواقع می توان بعضی از ایردراپ ها را نوعی عرضه اولیه ارز دیجیتال دانست که به صورت رایگان انجام می شود. بااین حال عرضه اولیه تفاوت هایی با ایرداراپ دارد و مشارکت در آن نیز حساس تر بوده و نیاز به آگاهی و دانش بیشتری دارد. این در حالی است که بسیاری از کاربران غیرحرفه ای، با هر سطحی از دانش مربوط به این حوزه نیز می توانند به کسب درآمد از ایردراپ اقدام کنند.

نقاط قوت و ضعف ایردراپ:

به صورت کلی، مفهوم کسب درآمد از ایردراپ دارای نقاط قوت و ضعف گوناگونی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت:

نقاط قوت:
 • دریافت رمز ارز بدون هیچ گونه سرمایه گذاری
 • کاملاً رایگان هستند (اگر در یک ایردراپ از شما درخواست مقداری پول شد، احتمالاً آن پروژه کلاه برداری است)
 • کسب سود از نوسانات آن رمز ارز در بازار، در صورت آشنایی با اصول ترید ارزهای دیجیتال
نقاط ضعف:
 • نزدیک به ۷۰ درصد از ایردراپ ها، پروژه هایی با مقاصد کلاه برداری هستند.
 • اکثر رمز ارزهایی که به عنوان هدیه به کاربران تعلق می گیرد، ازنظر دلاری، چندان ارزشی ندارند.
 • تعدادی از راه های کسب درآمد از ایردراپ به شکل لاتاری برگزارشده و ممکن است باوجود انجام کلیه کارهای خواسته شده توسط کاربران، ولی آنها برنده جایزه نشوند.

پروژه های ایردراپ با مقاصد کلاه برداری:

درست است که کسب درآمد از ایردراپ اکثراً بصورت رایگان انجام میشود، ولی خب این دلیلی نیست که تمامی آن ها سودآور باشند. در خیلی از مواقع دیده شده که کارهایی که جزء شروط لازم ایردراپ بحساب می آیند، به هیچ وجه نسبت به ارزش توکن جایزه آن نیرزیده یا در مواردی از کاربران درخواست می شود تا جهت شرکت در ایردراپ، مبلغی را نیز پرداخت کنند. در حقیقت زمانی که مفهوم کسب درآمد از ایردراپ را دقیقاً درک کنیم، طبیعتاً می توانیم تا حدود زیادی به ماهیت این پروژه ها پی ببریم. ولی گهگاه کلاه برداران از راه های خلاقانه ای وارد شده تا بتوانند ایردراپ های جعلی خود را با اهداف مختلفی به کاربران ناآگاه قالب کنند.

1. ایردراپ پامپ و دامپ (Pump&DUMP):

ایردراپ های پامپ و دامپ، بسیار حرفه ای برگزار می شوند. همه چیز آن ها درست به نظر می رسد. حتی توکن یا کوین آن ها نیز به درستی توزیع می شود. ولی همین که ارز دیجیتال جدید آن ها در بازار ارزهای دیجیتال قرارگرفته و در اثر استقبال مردم با افزایش نرخ روبه رو شد، توزیع کنندگان، بیشتر توکن یا کوین های خود را در عرض مدت کوتاهی به فروش می رسانند. پس ازاین فروش عمده، توزیع کنندگان ناپدید می شوند.

اساساً به قرار دادن چنین کوین های در بازار، عمل پامپ و به فروش عمده ی آن توسط توزیع کنندگان، دامپ گفته می شود. ازجمله پروژه پامپ دامپی می توان توزیع سال 2017 (1396) اتردوج  (EDOGE) را نام برد. دقت کنید که جهت تشخیص پامپ و دامپ، باید با دقت تمام زوایای کسب درآمد از ایردراپ را بررسی کنید. ببینید که تیم توسعه دهنده آن پروژه، آیا سابقه قابل قبولی در کارنامه خود دارند یا نه. همچنین ببینید که اهداف رمزارز آن پروژه قابلیت رشد دارد یا نه؛ زیرا تعدادی از رمزارزها با اهدافی پوچ و بدون کاربرد به بازار عرضه می شوند.

2. ایردراپ سرقت اطلاعات:

بطور معمول در جریان ایردراپ ها، توزیع کنندگان به قسمتی از اطلاعات شخصی کاربران مثل آدرس ایمیل، آیدی حساب کاربری کاربران در شبکه های اجتماعی و… دسترسی پیدا می کنند و از این طریق می توانند اطلاعات شخصی کاربران را جهت اهداف تبلیغاتی یا کلاهبرداری، به دیگران بفروشند. البته در صورت دسترسی این افراد به اطلاعات بیشتر کاربران، آنها می توانند حمله فیشینگ را پیاده کرده و حساب های افراد را هک کنند. پس هرگز اطلاعات بیش از حد و بسیار شخصی را در اختیار پروژه های کسب درآمد از ایردراپ قرار ندهید.

3. حمله داستینگ (Dusting Attack):

با توسعه شبکه های بلاک چینی مثل اتریوم (Ethereum)، ایجاد یک ارز دیجیتال جدید به اندازه قبل دشوار نبوده و افراد مختلف قادر خواهند بود تا در زمانی کوتاه، رمز ارز خود را بر بستر شبکه اتریوم پیاده سازی کنند. از این رو، امکان کلاهبرداری در توزیع رمزارزهای جدید نیز وجود خواهد داشت. در مواردی مشاده شده که کلاهبرداران مقدار کمی از رمز ارز جعلی ساخته شده خود را به کیف پول ارز دیجیتال کاربران گوناگون واریز کرده و بدین ترتیب کلید عمومی آن ها را به دست می آورند. در نتیجه، با داشتن کلید عمومی، قادر هستند تا با کاوش بلاک چین آن کیف پول، به دارایی موجود در کیف پول کاربران بپردازند.

اساساً اگر دارایی که در کیف پول ها وجود دارد، مقدار قابل توجهی باشد، جهت هک آن دست به کار می شوند. ولی اگر دارایی داخل کیف پول ها زیاد نباشد، بی خیال آن می شوند. به همین خاطر جهت گریز از حملات داستینگ، بهتر است یک کیف پول خالی را جهت دریافت ایردراپ ها در نظر بگیرید. هرگز از کیف پول اصلی خود جهت این منظور استفاده نکنید.

4. ایردراپ دریافت کلید خصوصی کاربران:

برخی از پروژه های تقلبی کسب درآمد از ایردراپ، در عین پر کردن فرم دریافت کوین از کاربران کلید خصوصی می خواهند. اگر چنین چیزی را مشاهده کردید، شک نکنید که آن پروژه کلاه برداری است. چراکه توزیع کنندگان جهت ارسال توکن به شما، صرفاً به کلید عمومی نیاز دارند. انتشار کلید خصوصی به معنای این است که خود شخصاً اجازه ورود به کیف پولتان را به دیگران داده باشید.

5. کاربران طعمه و سوئیچ (Switch):

این نوع کلاه برداری، صرفاً از کاربران جهت دریافت سود ریفرال استفاده می کند. اگرچه به اندازه دیگر کلاه برداری ها خطرناک نیست، ولی وقت و انرژی کاربران را تلف می کند. در این طرح ها از کاربران خواسته می شود تا کد رفرال (Referral Code) را به دیگران بدهند. همچنین از کاربران خواسته می شود تا در پروژه های دیگر کسب درآمد از ایردراپ نیز شرکت کنند. حال، جهت در امان ماندن از این روش، حتماً بررسی کنید که اطلاعات اصلی پروژه ایردراپ چه بوده و آن پروژه چه هدفی را دنبال می کند. در نتیجه، اگر از نظر شما مشکوک بود، در آن شرکت نکنید.

به صورت کلی، موارد فوق جزء پروژه های کلاه برداری کسب درآمد از ایردراپ هستند. یادتان باشد که ایردراپ باهدف ارسال رایگان توکن و کوین به کیف پول کاربران صورت می گیرد. پس اگر در زمان شرکت در ایردراپ از شما درخواست شد تا مقداری رمزارز یا ارز فیات (حتی به میزانی بسیار ناچیز) را به حساب بخصوصی واریز کنید، شک نداشته باشید که با یک پروژه کلاه برداری روبرو هستید. پروژه ایردراپ اومیسگو (OmiseGo)، خطرناک ترین پروژه کلاه برداری ایردراپی تاریخ تا به امروز بوده است. در این ایردراپ، توکن های OMG را با تعویق منتشر کردند تا کاربران را مشتاق تر کنند. ولی بعدها ازآن جهت دریافت کلیدهای خصوصی کاربران استفاده شد. این کلاه برداری پس از سرقت بیش از پنجاه هزار دلار، شناسایی شد. بهترین کار جهت شرکت در ایردراپ های واقعی، به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد آن ها است. پس نباید در هر ایردراپی شرکت کرد.

نکات ضروری که پیش از عضویت در پروژه های ایردراپ باید آن ها را رعایت کرد:

اول از همه اعتبار ایردراپ، اطلاعات کامل تیم توسعه دهنده و هدف ایردراپ را بررسی کنید. هرگونه اطلاعات مبهم در اطلاعات ایردراپ می تواند نشانه کلاه برداری باشد. به هیچ عنوان کلید خصوصی خود را در هیچ جا وارد نکنید. اگر در مرحله ای از ایردراپ از شما خواسته شد کلید خصوصی وارد کنید، مطمئن باشید کلاه برداری است. در برخی موارد نیز بعد از انجام مراحل لازم، شخصی از طرف تیم توسعه دهنده ایردراپ با شما تماس می گیرد و از شما می خواهد کلید خصوصی خود را بدهید تا از فعال بودن کیف پول شما مطمئن شود و بعد ایردراپ را برای شما واریز کند. این مدل ایردراپ ها نیز به طور قطعی کلاه برداری هستند.

توجه کنید که قرار نیست ایردراپ ها شما را پولدار کنند! انتظار پول زیاد از ایردراپ ها نداشته باشید و اگر هر جا مشاهده کردید که مبلغ جایزه یک ایردراپ بسیار زیاد است، احتمال زیاد این یک ایردراپ کلاه برداری است؛ بنابراین مجدد تأکید می کنیم که حتماً اعتبار و درستی اطلاعات ایردراپ را چک کنید. زمانی که درباره یک پروژه ایردراپ تحقیق می کنید، حساب کاربری شرکت ارائه دهنده آن پروژه در شبکه اجتماعی توییتر را بررسی کنید؛ چراکه هر وقت شرکتی بخواهد یک ایردراپ برگزار کند، حتماً در کانال های رسمی خود آن را اطلاع رسانی می کند. توجه داشته باشید ملاک تقلبی نبودن حساب های رسمی یک شرکت، تنها تعداد بازدید و دنبال کنندگان آن نیست. درواقع بازدید، دنبال کنندگان و… به راحتی و با استفاده از سیستم ها جدید می تواند خریداری شود.

معتبرترین وب سایت دریافت پروژه های ایردراپ:

از جمله دغدغه های رایج در میان بیشتر فعالان عرصه ارزها، دسترسی به فهرست ایردراپ های معتبر است. با در نظر گرفتن اینکه ایردراپ ها عموماً با مقاصدی مانند دیجیتال مارکتینگ انجام می شوند، معمولاً اخبار مربوط به آن ها، در فضای مجازی، وب سایت ها و شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. پس با یک جست وجوی ساده در گوگل می توان با بسیاری از ایردراپ های در حال انجام و پروژه های پیش رو آشنا شد. علاوه بر این روش، وب سایت های زیادی هستند که به منظور جمع آوری فهرست ایردراپ ها راه اندازی شده اند. خوبی استفاده از این وب سایت ها در این است که شما می توانید بیشتر ایردراپ ها را به صورت یکجا ببینید. علاوه بر این، وب سایت ها امکان دادن امتیاز از سوی کاربران به هر پروژه را فراهم کرده اند که این امتیازها می تواند برای تشخیص پروژه های ارزشمند به کار گرفته شود. در ادامه چند وب سایت معتبر برای بررسی ایردراپ ها معرفی می کنیم.

وب سایت کوین مارکت کپ CoinMarketCap:

وب سایت کوین مارکت کپ یکی از معروف ترین وب سایت ها در حوزه آموزش ارزهای دیجیتال است. در وب سایت کوین مارکت کپ می توان اطلاعات زیادی درباره وضعیت بازار و پروژه های مختلف به دست آورد. از طرفی در بخش Calendars این وب سایت و با مراجعه به بخش Free Airdrops نیز می توان فهرست آخرین ایردراپ ها را نیز مشاهده کرد.

کسب درآمد از ایردراپ

همان طور که در شکل مشاهده می کنید در صفحه بازشده دو ستون وجود دارد. ستون سمت چپ مربوط به ایردراپ های در حال انجام (Ongoing Airdrops) و ستون سمت راست مربوط به ایردراپ های پیش رونده (Upcoming Airdrops) است. همچنین از نوار موجود در بخش بالا و سمت راست نیز می توان انتخاب کرد که تنها یکی از ستون های موجود در دید باشد. ضمناً ایردراپ های به پایان رسیده نیز در این بخش قابل مشاهده خواهند بود. دقت کنید که هر ردیف موجود در جدول ایردراپ های این وب سایت کوین مربوط به یک پروژه هستند و اطلاعاتی مانند میزان ارز عرضه شده در ایردراپ، تعداد نفراتی که قادر به دریافت پاداش ایردراپ هستند و همچنین تاریخ شروع و پایان هر ایردراپ در برابر نام آن پروژه ذکر شده و با کلیک روی هرکدام از این پروژه ها می توان وارد صفحه مربوط به آن پروژه شد.

از سوی دیگر در صفحه مربوط به هر پروژه می توان به اطلاعات گوناگون مربوط به تیم توسعه دهنده آن پروژه دسترسی پیدا کرد. درحقیقت با مطالعه بخش های گوناگون این صفحه می توان دید گسترده تری به پروژه مدنظر داشت. دقت کنید که این اطلاعات بخشی حیاتی از تحلیل بنیادی ارزها را شامل می شوند. به هر ترتیب، برای شرکت در ایردراپ، تأکیدی بر مطالعه این اطلاعات نیست؛ زیرا با شرکت در ایردراپ هیچ ریسک مالی متوجه فرد نخواهد شد. در این بخش اگر به پایین صفحه نگاهی بیندازیم، درست مثل شکل زیر، با قسمت چطور در ایردراپ شرکت کنیم (How to Participate) مواجه می شویم.

همان طور که مشاهده می شود، گام های مختلفی برای شرکت در ایردراپ ذکر شده که تعداد آن ها و فعالیت های موردنیاز، برای پروژه های گوناگون متفاوت خواهد بود.

 جهت کسب درآمد از ایردراپ

1. نصب یک کیف پول اتریوم:

(کیف پول ارز دیجیتالی با پشتیبانی از توکن های ERC20 مثل کیف پول متامسک (MetaMask)، مای اتر ولتر (MyEtherWallet) یا ولت های سخت افزاری مثل ترزور (Trezor) و لجر نانو اس (Ledger Nano S)

2. فعال کردن کیف پول:

(منظور این است که باید از کیف پول خود استفاده کنید. اغلب ایردراپ ها فعالیت های کیف پول کاربران را بررسی کرده تا مطمئن گردند که این کیف پول فعال است؛ چراکه این امکان وجود دارد تا برخی افراد تعداد زیادی ولت ارز دیجیتال با نشانی های مختلفی ساخته تا توکن های رایگان بیشتری دریافت کنند و این امر به هیچ وجه عادلانه نخواهد بود. این بدین معنا است که اگر فعالیتی در کیف پول فرد مشاهده نشود، ممکن است توکن رایگانی از ایردراپ دریافت نکند. برخی مواقع نیز برگزارکنندگان ایردراپ، برخی از انواع موجودی حساب کاربران را نیز موردبررسی قرار می دهند.

3. داشتن یک حساب کاربری تلگرام:

(بسیاری از این پروژه ها از نرم افزار پیام رسان تلگرام به عنوان ابزار گفتگو استفاده کرده و علت قابل قبولی نیز جهت این کار خود دارند. در واقع عرضه کنندگان رمزارزهای جدید می خواهند تعداد مخاطبان خود را افزایش داده و چه موردی بهتر از این که افراد در گروه یا کانال تلگرام آنها عضو شوند. به خاطر بسپارید که تا وقتی که در کیف پول اتریوم خود رمزارزی دریافت نکرده اید، از گروه یا کانال تلگرام عرضه کنندگان آن رمز ارز خارج نشوید؛ چراکه ممکن است به علت خروج شما، رمزارزها به حساب کیف پول ارز دیجیتال شما واریز نشود.)

4. داشتن یک حساب کاربری توییتر:

(یک حساب کاربری در توییتر بسازید. درست مثل تلگرام، ممکن است تعداد زیادی از ایردراپ ها از شما درخواست کنند تا حساب کاربری آنها در توییتر را دنبال کنید. از طرفی تعدادی از آنها نیز ممکن است از شما درخواست کنند تا برخی از توییت های آنها را از طریق حساب کاربری خود بازنشر کنید.)

5. داشتن یک آدرس ایمیل:

(برخی ایردراپ ها شاید از شما نشانی ایمیل شما را درخواست کنند؛ حال اگر تمایلی به ارسال آدرس ایمیل خود برای آنها ندارید، یک ایمیل دیگر ساخته و مراقب باشید که رمز عبور آنرا گم نکنید؛ چراکه احتمالاً از شما درخواست خواهد شد تا ایمیل ارسالی را تأیید کنید.)

آموزش ساخت یک شماره مجازی برای کشوری به غیر از ایران:

جهت کسب درآمد از ایردراپ ها باید از شماره مجازی کشوری به جز ایران استفاده کنید. ازاین رو برای این کار باید از نرم افزارهای مختلفی که در این زمینه وجود دارند (مثل نرم افزار TextNow استفاده کنید.

1. در قدم اول باید نرم افزار TextNow را بر روی گوشی تلفن همراه خود دانلود کرده و آن را نصب کنید.

2. در قدم دوم باید در نرم افزار ثبت نام کرده که این فرایند را می توانید از طریق حساب کاربری خود در فیس بوک نیز آسان تر انجام دهید.

3. در قدم سوم نیز اگر از شما Area cod خواسته شد، بایستی عدد ۳ رقمی مثل ۹۸۸ یا ۸۶۵ را وارد کنید. حال در قدم بعدی و در قسمت Profile می توانید شماره مجازی خود را مشاهده کنید. در آخرین مرحله نیز در تلگرام یا هر نرم افزار پیام رسان دیگری باید ثانیه شمار تمام شده و منتظر دریافت کد تاییدیه باشید.

آموزش کسب درآمد از ایردراپ در وب سایت بانتی هایو (Bountyhive.io):

1. ابتدا وارد وب سایت Bountyhive.io شده و در آن ثبت نام کنید. در قدم دوم باید در منوی بالا و گوشه سمت راست کلیک کرده و گزینه setting را انتخاب کنید.

2. حال در این قسمت، حساب کاربری شبکه های اجتماعی خود را برای شرکت در بانتی ها و ایردراپ ها وارد کنید (برای شرکت در ایردراپ ها اتصال اکانت تلگرامی که با شماره ای غیر از شماره ایران ساخته شده باشد، الزامی است).

3. در قسمت wallet نشانی کیف پول اتریوم خود را وارد کرده تا توکن ها را دریافت کنید.

کسب درآمد از ایردراپ

4. سپس در منوی بالا سمت چپ، وارد قسمت Airdrops شوید.

5. در اینجا، از ایردراپ های معین شده، روی هرکدام که هنوز فعال است کلیک کنید و برای دریافت توکن های آن منتظر بمانید.

کسب درآمد از ایردراپ

6. در گام بعدی، پس از کلیک روی ایردراپ موردنظر، قوانین آن را بخوانید و با همان حساب کاربری تلگرامی که به وب سایت متصل شده اید، در گروه های تلگرامی خواسته شده عضو شوید و سپس تیک مربوط به موافقت با قوانین را انتخاب کنید.

آموزش دریافت ایردراپ وب سایت ایردراپ آلرت (Airdropalert):

وب سایت ایردراپ آلرت یکی از وب سایت های تخصصی معرفی ایردراپ هاست. در این وب سایت شما می توانید فهرست ایردراپ های رایج مربوط به ارزهای گوناگون را مشاهده و اطلاعات مربوط به هرکدام از آن ها را بررسی کنید.

1. با مراجعه به صفحه اول این سایت، چند ستون مشاهده می کنید که شامل ایردراپ های جدید، ایردراپ های قدیمی و ایردراپ های حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستند.

2. با کلیک روی گزینه Airdrops در سایت می توانید فهرست ایردراپ های مناسب را پیدا کنید. در این بخش گزینه های گوناگونی مانند ایردراپ های جدید، ایردراپ های پیش رو، ایردراپ های فعلی و… موجود است.

3. برای آگاهی از روش شرکت در هر ایردراپ می توانید روی پروژه مربوط کلیک کنید. با کلیک روی پروژه موردنظر صفحه اطلاعات مربوط به پروژه و نحوه شرکت در ایردراپ برای شما باز می شود. در این مثال ما پروژه «Pandemia Success» با نماد «Success» را بررسی می کنیم.

4. شما نیز با مراجعه به بخش انتهایی این صفحه می توانید با شرایط شرکت در این ایردراپ ها آشنا شوید.

آموزش دریافت ایردراپ وب سایت ایردراپس (Airdrops):

1. وب سایت ایردراپس یکی دیگر از وب سایت های مخصوص جمع آوری ایردراپ به شمار می آید. این وب سایت در گروه بندی ایردراپ ها، بهتر از دیگر وب سایت ها عمل کرده است. ایردراپ های هولدر، فورک و انحصاری در کنار ایردراپ بانتی، در فهرست هایی جداگانه قرار گرفته اند که با استفاده از منوی موجود در بخش بالایی این وب سایت می توان ایردراپ مدنظر خود را انتخاب و دیگر پروژه های موجود را نیز بررسی کرد.

همچنین ایردراپ های ترندشده بازار نیز با عنوان Hottest Airdrops در این وب سایت فهرست شده اند که می توان این ایردراپ ها را در اولویت قرار داد.

2. شکل بالا صفحه نخست وب سایت ایردراپس است. سه ستون موجود به ترتیب از چپ به راست مربوط به ایردراپ هایی که به تازگی ایجاد شده اند ایردراپ های ترند و ایردراپ های هولدر است. برای دسترسی به سایر ایردراپ ها می توانید از منوی موجود در بالای صفحه استفاده کنید. در ادامه به بررسی یک پروژه معرفی شده در این وب سایت می پردازیم. با کلیک روی هر پروژه به صفحه مربوط به آن انتقال داده می شوید. در این بخش ما ارز دیجیتال «Morpher» با نماد «MPH» را برای بررسی انتخاب می کنیم که در صدر فهرست ترندها قرار دارد.

با کلیک روی نام پروژه، شکلی مثل بالا نمایش داده می شود که در ابتدای این صفحه به معرفی پروژه و پس به اطلاعات کلی آن پرداخته شده است. این پروژه در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (Uniswap) نیز فهرست شده و قابل خرید و فروش است. درواقع با شرکت در این ایردراپ، هر شخص صد توکن MPH به صورت و به ازای معرفی هر نفر، پنجاه توکن دیگر دریافت می کند. برای تعداد شرکت کنندگان در این ایردراپ محدودیتی تعیین نشده است؛ بنابراین با انجام مراحل موردنیاز، هر شخصی قادر به شرکت در ایردراپ و دریافت ارز دیجیتال است. ضمناً اطلاعات تکمیلی مرتبط با مراحل شرکت در ایردراپ هم در بخش پایینی صفحه ذکر شده است.

آموزش دریافت ایردراپ وب سایت  Airdropbob.com:

یکی از ویژگی های مطلوب این وب سایت، قابلیت فیلترکردن ایردراپ هاست؛ برای مثال کاربران ایرانی جهت احراز هویت در بیشتر پروژه های ارزی در دنیا، مشکل دارند. در این وب سایت می توان با تنظیم برخی از فیلترهای موجود، تنها به آن هایی که نیاز به احراز هویت ندارند، دسترسی پیدا کرد. البته برای استفاده از امکانات این وب سایت، حتماً باید در آن ثبت نام کرد.

آموزش دریافت ایردراپ وب سایت  Etherscan:

یکی از وب سایت پرکاربرد در ایردراپwww.etherscan.io  است. شما با استفاده از این وب سایت می توانید ایردراپ های خود را پیگیری کنید. کافی است وارد این وب سایت شوید و در کادر مربوط به جست وجو، نشانی ولت ارز دیجیتال خود را وارد کرده و پس از آن نواری برای شما نمایش داده می شود که در آن فهرست ایردراپ های شما نمایش داده شده است. حال اگر نواری برای شما به نمایش درنیامد، این بدان معنا خواهد بود که هیچ گونه ایردراپی در کیف پول ارز دیجیتال شما در جریان نیست. درنهایت اگر ایردراپ نمایش داده شود و قابل انتقال باشد، می توانید با مراجعه به وب سایت مرجع خود، ایردراپ خود را برداشت کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت برخی ایردراپ ها، احتیاج به یک پلتفرم واسطه دارید تا بتوانید توکن را برداشت کنید. یکی از کیف پول هایی که این خدمات را ارائه می دهد، کیف پول مای اتر ولت است.

توییتر:

یکی از پلتفرم های محبوب و پرکاربرد برای ایردراپ، شبکه اجتماعی توییتر است؛ بنابراین در بسیاری از اوقات می توان با جست وجو در توییتر و بررسی پست های اخیر مربوط به ایردراپ، از بیشتر ایردراپ های در حال فعال در حال حاضر مطلع شد. البته توجه داشته باشید که توییت های توییتر را هرکسی ممکن است منتشر کند؛ بنابراین برای اطلاع از ایردراپ های واقعی و غیرتقلبی، حتی الامکان سعی کنید از طریق وب سایت معتبر، پیگیری کنید؛ زیرا با توجه به جذابیت ایردراپ ها، زمینه کلاه برداری در آن ها بسیار زیاد است.

نحوه مشارکت در ایردراپ های ارز دیجیتال:

برای استفاده از ایردراپ های بازار ارزهای دیجیتال باید برخی چیزها مانند حساب کاربری توییتر، حساب کاربری تلگرام، حساب کاربری فعال در یک کیف پول دیجیتال و… داشته باشید تا بتوانید کارهایی را که در ازای دریافت پاداش ایردراپ از شما درخواست می شود، کاملاً انجام دهید.

بازی های دریافت ایردراپ:

اساساً یکی از آسان ترین راه های دریافت پاداش ایردراپ، انجام بازی های رایانه ای است. درواقع با ظهور و رشد اپلیکیشن های حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین، روزبه روز بر تعداد بازی هایی که قصد دارید با اهدای توکن، کاربران را به سوی پروژه های خود جذب کنند، افزوده می شود. البته تمامی این بازی ها، توکن بومی خود را به کاربران پاداش نمی دهند و برخی از آن ها نیز از ارزهای شناخته شده مثل بیت کوین و اتریوم برای تشویق کاربران استفاده می کنند. از جمله این بازی ها می توان به سوییس برگ (Swissborg) اشاره کرد که در آن شما می توانید در یک بازی پیش بینی قیمت بیت کوین شرکت کنید. تاکنون 500 هزار دلار به بانک جوایز این بازی اختصاص داده شده است. اساساً هرچقدر بتوانید قیمت بیت کوین را بهتر پیش بینی کنید، شانس بالاتری برای دریافت پاداش خواهید داشت.

نتیجه گیری:

اگر روزی با چک کردن کیف پول ارز دیجیتال خود، متوجه واریزشدن مقداری ارز جدید و ناشناخته شدید، اصلاً تعجب نکنید؛ زیرا به احتمال زیاد هیچ کس آن را اشتباه به کیف پول شما منتقل نکرده است. به صورت کلی، پروژه های جدید ارزهای دیجیتال گاهی برای تبلیغ دارایی های تازه وارد خود، از روش هایی مثل ایردراپ استفاده می کنند تا هرکدام از کاربرانی که این پاداش ها به حساب ولت ارز دیجیتال آن ها واریز شده است، به نوعی تبلیغ کننده آن پروژه باشند. البته برخی از این پروژه ها گاهی در ازای دادن ارزهای رایگان، از کاربران درخواست های کوچکی مانند عضویت در گروه تلگرامی آن ها یا تبلیغ آن ها در شبکه های اجتماعی مثل توییتر را می کنند. اساساً ایردراپ نوعی بازاریابی دیجیتال است که درازای اهدای مقداری جایزه در قالب ارز آن پروژه، از کاربران درخواست می کند کار ویژه ای را انجام دهند. از سوی دیگر اجرایی کردن ایردراپ، یکی از محبوب ترین راه های بازاریابی در میان پروژه های ارزهاست که در زمان معرفی یک صرافی ارز دیجیتال جدید، کسب اطلاعات کاربران، عرضه یک کیف پول جدید و ایجاد یک فورک در ارز رخ می دهد. علاوه بر این موارد، ایردراپ ها شامل انواع گوناگونی مثل ایردراپ استاندارد (Standard Airdrop)، ایردراپ های جایزه ای (Bounty Airdrop)، ایردراپ جهت دارندگان (Holder Airdrop)، ایردراپ انحصاری (Exclusive Airdrop) و ایردراپ هارد فورک (Fork Airdrop) می شوند.

سوالات متداول:

ایردراپ چیست؟

ایردراپ یعنی ارسال ارزهای رایگان از طرف توسعه دهندگان یک ارز دیجیتال جدید یا وب سایت مربوط به تعدادی محدود از کاربران برای معرفی آن پروژه ارز دیجیتال و تبلیغ آن.

آیا شرکت در ایردراپ هزینه بر است؟

خیر. شرکت در ایردراپ ها رایگان است و اگر غیر از این باشد، آن پروژه یک کلاه برداری است.

ایردراپ ها به چه کاربرانی تعلق می گیرد؟

به صورت کلی نحوه برگزاری ایردراپ و اینکه به چه افرادی تعلق می گیرد، توسط برگزارکنندگان آن تعیین می شود. به طور معمول، اگر کاربران ارزی را در کیف پول خود داشته باشند، توکن های شبکه آن ارز، به کیف پول آن ها واریز می شود.

علت انجام ایردراپ ها چیست؟

علت اصلی انجام ایردراپ به وسیله استارتاپ ها، انجام تبلیغات و جذب سرمایه گذار است.

چطور باید ایردراپ ها را دریافت کنیم؟

شما برای دریافت پاداش های در نظر گرفته شده در ایردراپ ها، باید چند کار ساده ای را که توسط تیم اجرایی آن ایردراپ از شما خواسته شده انجام دهید که از جمله این کارها می توان به دنبال کردن شبکه های اجتماعی آن پروژه یا بازنشر پست های آن پروژه در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر اشاره داشت.

برای شرکت در ایردراپ ها به چه چیزهایی نیاز است؟

برای شرکت در ایردراپ ها به یک کیف پول ارز دیجیتال، یک شماره تلفن مجازی برای کشوری غیر از ایران، حساب کاربری توییتر، حساب کاربری در پیام رسان تلگرام و یک حساب ایمیل نیاز است.

آیا ایردراپ ها ارزش به خصوصی دارند؟

به صورت کلی و درصورت انتخاب یک ایردراپ مطلوب، جواب این سؤال مثبت است. اساساً اگر در ایردراپ یا بانتی های معتبر و باارزش شرکت کنید، قطعاً سود مطلوبی کسب خواهید کرد.

چه زمانی بعد از شرکت در ایردراپ ها، پاداش های خود را دریافت می کنیم؟

تعدادی از پروژه ها، فوراً پاداش ها را به حساب شرکت کنندگان در ایردراپ ها واریز می کنند و برخی نیز پس از زمانی کوتاه این کار را انجام می دهند. البته برخی پروژه ها نیز مشاهده شده اند که چند ماه پس از انجام ایردراپ، پاداش های کاربران را به آن ها پرداخت کرده اند.

 

آموزش کسب درآمد از همکاری در فروش:

 

همکاری در فروش یا Affiliate Marketing در واقع فرایندی است طی آن یک شرکت وابسته که خود محصولی برای فروش ندارد، معرفی و تبلیغات محصولات شخص یا شرکت دیگری را بر عهده می‌گیرد. سپس در صفحه خود لینک فروش محصول مورد نظر را قرار داده تا مشتریان بتوانند به کالای مد نظر دسترسی پیدا کنند. همکاری در فروش روش‌های گوناگون و متنوعی دارد، اما بهترین و پربازده‌ترین آن استفاده از اینترنت است. اینکه شما به عنوان یک معرف، محصول مورد نظر را به شیوه‌های درست تبلیغ کنید و بابت هر فروش که از سمت شما انجام بگیرد پورسانت و یا درصدی از فروش را دریافت کنید.

یک همکار فروش (affiliate marketer) کیست؟

یک همکار فروش یا بازاریاب فردی مستقله که محصولات و خدمات برندهای دیگه رو در ازای دریافت پورسانت تبلیغ می‌کنه. در واقع هر کسی می‌تونه یک بازاریاب همکاری در فروش باشه و هر باری که به هدف تعیین شده برسه، پول دریافت کنه.

آیا همکاری در فروش ارزشش را دارد؟

بدون شک همکاری در فروش ارزشش رو داره و محبوبیت اون رو به افزایش هستش. در واقع بر اساس آمار، صنعت همکاری در فروش در سال 2022 به ارزش 8.2 میلیارد دلاری میرسه که نسبت به 5.4 میلیارد در سال 2017 یک رشد چشمگیر محسوب میشه. همکاری در فروش یک روش بسیار کم هزینه و خیلی وقت ها کاملا رایگانه که می‌تونین از اون کسب درآمد کنین. علاوه بر رشد این صنعت که نشونه خوبی برای موفقیت اون به حساب میاد، کارآفرینان برای ارائه همکاری در فروش دلایل دیگه ای رو هم مدنظر قرار میدن.

مزایای همکاری در فروش:

 1. اجرای آسان
 2. ریسک پایین
 3. مقیاس پذیری آسان
 4. درآمد جانبی
 5. کار کردن از خانه
 6. مقرون به صرفه
 7. راحت و انعطاف پذیر
 8. پاداش‌های عملکردی

 

همکاری در فروش چطور کار می کند؟

وقتی یک نفر (یا همکار فروش) محصول یا خدماتی رو در بلاگ، شبکه اجتماعی، پادکست یا وب سایت خودش معرفی یا تبلیغ می‌کنه، در واقع داره از همکاری در فروش بهره می بره. همکار فروش هر زمان که یک فروش موفق رو ثبت کنه، میتونه پورسانت مشخصی رو دریافت کنه.

به طور خلاصه:

نرخ پورسانت بسته به شرکت و محصول متفاوت هستش. در بدترین حالت این نرخ حدودا 5 درصده و می‌تونه تا 50 درصد افزایش پیدا کنه. بعضی از سیستم‌های همکاری در فروش به جای درصد، به ازای هر فروش یک مبلغ ثابت رو پرداخت می‌کنن.

چطور همکاری در فروش یا affiliate marketing را شروع کنیم؟

شروع همکاری در فروش و موفق شدن در اون درست مثل راه اندازی یک کسب و کار کوچیک، نیازمند تعهد و نظمه. با استفاده از این راهنمای گام به گام می‌تونین کسب و کار همکاری در فروش خودتون رو شروع کنین.

 

انتخاب پلتفرم و روش:

اولین قدم برای شروع اینه که پلتفرمتی که قراره در اون مخاطبین رو جذب کنین مشخص بشه. هر بازاریاب پورسانتی رویکرد و پلتفرم متفاوتی داره. ایده های زیادی برای همکاری در فروش وجود دارن که میتونین با توجه به روش انجام کار، یکی از اونها رو انتخاب کنین:

موضوعات نیچ و سایت‌های نقد و بررسی:

سایت‌هایی هستن که محصولات رو برای مخاطبین خاصشون بررسی می‌کنن و یا چند محصول در یک دسته بندی رو با همدیگه مقایسه می‌کنن. این روش به تولید محتوای مرتبط با حوزه کاری و انتشار منظم محتوا نیاز داره.

محتوای دیجیتال:

تولیدکنندگان محتوای دیجیتال از جمله بلاگرها، یوتیوبرها یا اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی محتوای نیچی رو تولید می‌کنن که با نیاز مخاطبینشون همخوانی داره. اونها معمولا محصولاتی که خودشون استفاده می‌کنن رو به مخاطبینشون معرفی می‌کنن. اینطوری احتمال اعتمادسازی و خرید محصولات توسط مخاطبین بیشتر میشه.

چطور بدون وب سایت همکاری در فروش رو شروع کنید؟

خبر خوب اینه که حتی بدون داشتن یک وب سایت می‌تونین کسب و کار همکاری در فروش خودتون رو شروع کنین. در واقع خیلی از کارآفرینان موفق روش‌هایی رو در اختیارتون قرار میدن که این امکان میسر باشه. اگر در شبکه اجتماعی، لیست ایمیل یا هر جای دیگه ای، تعداد قابل توجهی مخاطب دارین، احتمالا می‌تونین از اونها برای تبلیغات محصولات و کسب درآمد بهره ببرید. البته اگر قصد دارین کسب و کارتون در آینده پیشرفت کنه، بهتره یک پلتفرم با موندگاری بالا مثل وب سایت یا یک شبکه اجتماعی قدرتمند رو انتخاب کنید.

 

بازاریاب‌های پورسانتی یا affiliate marketer ها چطور درآمد دارند؟

همکاری در فروش برای اون دسته از افرادیه که تمایل دارن به صورت آنلاین درآمد خودشون رو افزایش بدن یک راه سریع و تقریبا رایگان به حساب میاد. اما یک بازاریاب پس از هدایت مصرف کننده به سمت فروشنده، چطور کسب درآمد می‌کنه؟ جواب به این سوال می‌تونه کمی پیچیده باشه. همیشه نیازی نیست مصرف کننده محصول یا خدماتی رو بخره تا پورسانت دریافت کنه. در واقع بسته به برنامه همکاری در فروش ممکنه عملکرد بازاریاب به شیوه‌های مختلفی ارزیابی بشه. این شیوه‌ها معمولا شامل موارد زیر میشه:

1- پرداخت به ازای فروش:

این شیوه در اکثر برنامه‌های همکاری در فروش به کار گرفته می‌شود. در این روش بازاریاب با فروش هر محصول، درصدی از قیمت محصول را به عنوان پورسانت دریافت می‌کنه.

2- پرداخت به ازای سرنخ:

این سیستم کمی پیچیده تره و بر اساس نرخ تبدیل سرنخ‌ها به بازاریاب پول پرداخت می‌کنه. بازاریاب باید مصرف کننده رو به بازدید از وب سایت فروشنده یا انجام اقدامات مشخص شده ترغیب کنه. این اقدامات می‌تونه شامل پر کردن فرم تماس، ثبت نام برای نسخه آزمایشی یک محصول، ثبت نام در خبرنامه یا دانلود نرم افزار و فایل‌های مشخص باشه.

3- پرداخت به ازای کلیک:

در این برنامه بازاریاب باید با استفاده از پلتفرم خودش، مصرف کننده‌ها رو به سمت وب سایت فروشنده هدایت کنه. این یعنی بازاریاب باید مصرف کننده رو به اندازه ای ترغیب کنه تا به وب سایت فروشنده مراجعه کنه. بازاریاب سپس به ازای ترافیکی که برای وب سایت ایجاد کرده پول دریافت می‌کنه.

نتیجه:

خب در کل با سیستم کسب درآمد از همکاری در فروش آشنا شدید در این مرحله که توضیحات را دادیم فهمیدیم اصلا همکاری در فروش چیه و اینکه چطور میشود با این سیستم کسب درآمد کرد کلا این سیستم یکی از پولسازترین روش های کسب درآمد و بهترین روش کسب درآمد دلاری در خارج از ایران می باشد و همین طور در ایران و در داخل کشور ما هم یکی از بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت می باشد و همینطور مزایایی که دارد به عنوان شغل دوم و وقت هایی که بیکار هستیم می توانیم درآمد خوبی را از این روش بدست آوریم و اینکه هر جا اینترنت بود می توانیم کار کنیم و بهتر از همه این آموزش ها را خیلی ها دارند به قیمت های نجومی میفروشند و ما براتون بصورت رایگان در سایت قرار دادیم. خب در آموزش اول با معنی و مفاهیم همکاری در فروش آشنا شدیم در این مرحله ما میریم سراغ سایت هایی که از این روش دارنند کسب درآمد می کنند و پلتفرم همکاری در فروش را انجام می دهند معروف ترین سایت در ایران که می شود از همکاری در فروش کار کرد دیچیکالا می باشد ولی دیجیکالا باید یک سایت با بازدید بالایی داشته باشید و دسته بندی موضوعات مرتبط باشد با مطالب سایت و همچنین درصد پورسانت پایین تری دارد نسبت به سایت های دیگر حالا نمی خواهیم زیاد درباره این بحث کنیم میریم سراغ سایت های دیگر که هم راحت ثبت نام را انجام دهیم و هم پورسانت بیشتری بگیریم.

سایت های همکاری در فروش:

میهن استور لینک ورود به سایت
سبزگستر لینک ورود به سایت

برای معرفی سایت های همکاری در فروش فقط کافیه کلمه همکاری در فروش را در سایت همه چی شو سرچ کنید.

دقت داشته باشید که لینک فروشگاه با لینک همکاری در فروش فرق میکند در کل برای معرفی سایت ها می توانید مقاله هایی که ما قبلا در سایت همه چی شو قرار دادیم را مطالعه کنید. ما هنوز داریم از این روش کسب درآمد میکنیم.

آدرس سایت همکاری در فروش مجله همه چی شو:

shoshop.ir

خب در مرحله اول باید ثبت نام کنیم آدرس لینک زیر را در گوگل وارد کنید.

لینک ثبت نام

خب ما پنل میهن استور را شروع میکنید تقریبا 90 درصد سایت ها مشابه هم هستند فقط منو و دکمه ها و نحوه پورسانت دهی ها و تنوع کالاها فرق دارد.

آموزش همکاری در فروش قسمت دوم

خب ایمیل خودتان را بزنید و در کادر پایین شماره تماس خودتان را وارد کنید دقت کنید اطلاعاتتون را درست وارد کنید و اطلاعات صحیح بزنید تا اگه رمز عبورتون را گم کردید یا هر اتفاق دیگری بتوانید پیگیری کنید و خیلی ساده رمز عبورتون و کد امنیتی را وارد کنید. خب تبریک میگم بهتون اولین مرحله را انجام دهید خب تکمیل میکنیم پروفایل خودتان را با حساب کاربری تون فال شود.

 

مراحل ساخت فروشگاه:

مرحله اول:

دکمه ثبت نام کلیک کنید و مشخصات را وارد میکنید و وارد پنل کاربری می شویم.

مرحله دوم:

پنل کاربری وارد شدیم.به قسمت فروشگاه وارد شوید

خب اولین گزینه ساخت فروشگاه با استفاده از ساب دامنه اختصاصی می باشد که در ادامه ذکر خواهیم کرد دومین گزینه ایجاد ساب دامین بر روی دامنه اصلی فروشگاه می باشد خب به ترتیب وقتی وارد پرووفایل پنل همکاری در فروش سایت میهن استور شدیم در قسمت فروشگاه ها کلیک میکنیم و گزینه دوم ایجاد ساب دامین کلیک میکنیم و اسم ساب دامین هر چی که دوست داریم مینویسیم به زبان انگلیسی باید باشد.

مراحل ساخت فروشگاه با ایجاد ساب دامین:

 • وارد پروفایل یا پنل کاربری همکاری در فروش میهن استور
 • دسته بندی فروشگاه ها کلیک میکنیم
 • گزینه دوم ایجاد ساب دامین را کلیک میکنیم
 • نام فروشگاه را وارد میکنیم
 • بعد از 24 ساعت پنل ما آماده می شود

آموزش همکاری در فروش قسمت دوم

آدرس فروشگاه ما با ایجاد ساب دامین انجوری نمایش داده می شود.

www.24shop.mihanstore.net

آموزش همکاری در فروش قسمت دوم

 

خب بعد از گذشت چند ساعت تا 24 ساعت پنل ما آماده می شود و تمام می شود ساخت فروشگاه به همین سادگی ولی این تازه اولین قدم برای ما می باشد پروفایل خود را تکمیل کنید قسمت امور مالی را پر کنید تا تکمیل شود خب بعد از تکمیل کردن پروفایل شما باید محصولات را بفروشید در قسمت محصولات لیست آخرین محصولات موجود می باشد باید لینک آن را کپی کنید و در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و روبیکا و تلگرام هر شبکه ای که بشود مخاطب جذب شود قرار می دهیم تا فروش محصولات را انجام دهیم.

روش های جذب ترافیک برای فروشگاه:

خیلی راحت اگه بخوام بهتون بگم شما باید فعالیت زیادی داشته باشید تا کسب درآمد بالایی از این روش بدست آورید شما باید لینک محصولات را در شبکه های اجتماعی پر بازدید مثل اینستاگرام یا روبیکا یا تلگرام پخش کنید یک کانال درست کنید و محصولات را اونجا پخش کنید و از فروش محصولات پورسانت دریافت کنید محصولات قیممت های خوبی دارند مثل سایت های دیگه گرون نیستن من لینک محصولاتم را در شیپور و دیوار هم پخش میکردم به همین سادگی

در این قسمت شما باید یک دامین خریداری کنید دامین آدرس سایت مورد نظر در اینترنت دامنه ی سایت ما hamechisho.com  می باشد.

دامنه چیست:

نام دامنه همان آدرسی است که افراد در نوار URL مرورگر خود برای دیدن وب‌سایت شما تایپ می‌کنند. به زبان ساده‌تر، اگر وب‌سایت را یک خانه درنظر بگیرید، نام دامنه همان آدرس خانه است. که به دو صورت بین المللی و داخی ir می باشد دامنه های بین المملی .com
.net .org و…. قیمت های کختلفی دارند و ارزان تر از همه ی اینها ir می باشد.

لیست قیمت دامنه ها:

ir. 40,000 تومان
com. 581,700 تومان
net. 639,450 تومان
org. 560,700 تومان
و… پارس وب سرور

دامنه های فارسی نیاز به احراز هویت دارند که باید به سایت nic.ir مراجعه کنید و 24 ساعت طول می کشد تا فعال شود بعد از فعال شدن دامنه دو تا dns وجود دارد که شما باید با dns های سایت پنل همکاری در فروش میهن استور در اونجا قرار دهید تا سایت متصل شود به پنل اگر هم بلد نیستید پشتیبانی شرکت هاستینگ پیام بدید تا اونها خودشون اینکار رو انجام دهند در دامنه های بین لمللی شما بعد از گذشت 4  تا 5 ساعت دامنه فعال می شود و اونجا هم به همین صورت dns را میزنید تا پنل همکاری در فروش متصل شود به سایت به همین سادگی.

آموزش همکاری در فروش قسمت دوم

سایت پارس وب سرور 

نتیجه:

خب وقتی سایتمون به پنل همکاری در فروش سایت میهن استور وصل میکنیم فقط یکار دیگه باقی مانده اونم ترافیک برای سایت که بتوانیم فروش کنیم و پورسانت بگیریم تا بتوانیم کسب درآمد کنیم. روش های زیادی وجود دارد از ساخت شبکه های اجتماعی مثل پیج در اینستاگرام یا کانال تلگرام و… شما باید یکی از روش ها را انتخاب کنید و لینک های محصولات را بگیرید و در این شبکه ها پخش کنید.پس روند کار را متوجه شدید پیچ بسازید و لینک محصولات را در آن قرار دهید و فروش خود را آغاز کنید و پورسانت را از سایت میهن استور در پنل خودتان دریافت کنید همزمان هم میتوانید از چند تا سایت همکاری در فروش کار را شروع کنید و پورسانت بگیرید.

آموزش کسب درآمد پرینت آن دیمند:

دوستان قبل از اینکه این آموزش و آموزش دراپ شیپینگ را مطالعه کنید مقاله های زیر را مطالعه کنید:

1.

اولین گام کسب درآمد دلاری

2.

دومین گام کسب درآمد دلاری

بیزنس مدل پرینت ان دمند

خب اول اینکه پرینت ان دمند چیه؟

یک مدل بیزنسی POD پرینت ان دمند یا چاپ بر اساس تقاضا یا تجارت الکترونیک است. ساده بگم در این روش کار شما یه سایت فروشگاهی با ترافیک اتوماتیک میسازید بعد هم به یه سایت پرینت مراجعه میکنید و اون یه دیزاین طراحی میکنید. دیزاین رو درون فروشگاختون قرار میدید. مشتری ها این دیزاین رو میبینن و سفارش میدن. سفارش اتوماتیک به سایت پرینت فرستاده میشه. سایت پرینت هم محصولتون رو میسازه و برای مشتری میفرسته.

سود این کار اینطوری محاسبه میشه که:

قیمت جنس تو مغازتون – قیمت جنس توی سایت پرینت = سود شما

36 – 14 = 22

بیزنس نسبتا آسونی به نظر میاد.هاه؟

بله که هست. میلیونر ایران هیچوقت کاری رو به شما نمیگه که قابل انجام نباشه براتون. البته اونقدی هم که فکر میکنید آسون نیست اگه بود همه انجامش میدادن.

البته دلیل اصلی ای که بقیه انجامش نمیدن دوتا چیزه:
 • روش کار رو نمیدونن. که ما قراره کامل یادتون بدیم که شما هم مثل این افراد نشید.
 • تو یه قدم خیلی اساسی از این کار گیر میکنن که اون رو هم ما با تجربیات خودمون 98 درصد براتون آسون کردیم.

پس اگه ماهی 5 هزار دلار آسون میخوای این روش هایی رو که بهت میگم قدم به قدم دنبال کن.

یه توضیح خیلی ساده بهتون بگم. خب تو این مدل بیزنسی شما اول باید یه تامین کننده پیدا کنید که لباس های مختلف مثل تیشرت یا لباس های دیگه رو بدون طرح داشته باشه. بعد شما برید تو سایت اون و دیزاین خودتون رو بزارید روش و بعد به اتزی که پلتفرمتونه وصلش کنید. حالا هرکسی که دیزاینتون رو توی اتزی بخره اون تامین کننده شما پیام رو دریافت میکنه و دیزایتون رو روی اون لباس بی طرح چاپ میکنه و برای مشتریتون میفرسته.

ولی شما تو این راه اول از همه چند تا چیز نیاز دارید:

 • پلتفرم
 • تامین کننده
 • دیزاین

99 درصد هرچی نیاز دارید همین هاست که قدم به قدم روش گرفتن هر کدوم رو بهتون میگم. پس تا اخر بخونید.

چطوری پلتفرم پیدا کنیم؟

این بخش باید شما بین هزاران سایتی که میتونید این کار رو توش انجلم بدید یکی رو انتخاب کنید.

ولی خب کدوم؟

اتزی از نظر ما و بقیه افرادی که توی این کار سررشته دارن اتزیه یا به انگلیسی etsy

حالا سایت اتزی اصلا چی هست؟

در سال 2005 به عنوان یک پلتفرم خاص برای اتصال و Etsyحمایت از صنعتگران، هنرمندانی که صنایع دستی، آثار هنری و کالاهای شخصی سازی شده خود را ایجاد و می فروشند، راه اندازی از یک بازار Etsy ، شد. با تأکید شدید بر محصولات منحصر به فرد کوچک به یکی از برجسته ترین پلتفرم های تجارت الکترونیک تبدیل شده است.

طبق آمار Wall-Streeter بیش از 90 میلیون کاربر فعال از جمله طبق آمار4.7  میلیون فروشنده در سال 2021 دارد.

این استت ها مال 2021 هست و صد درصد افرادی که از اتزی خرید کنین بیشتر هم شده. برعکس پلتفرم های دیگه مثل شاپیفای شما نیاز نیست برید برای فروشگاهتون تبلیغ کنید! اگه محصولاتتون خوب باشن اتزی خودش فروشگاه شمارو به بقیه نشون میده. حالا سوال اینجاست که چطور کاری کنیم که اتزی از ما خوشش بیاد و برامون تبلیغ رایگان انجام بده:

اگه محصولاتتون خوب باشن اتزی خودش فروشگاه شمارو به بقیه نشون میده. حالا سوال اینجاست که چطور کاری کنیم که اتزی از ما خوشش بیاد و برامون تبلیغ رایگان انجام بده:

ولی خب انقد سریع بهت بگم؟

نه این بخش مربوط به فروشه که جلوتر راجبش بحث میکنیم ولی قبلش بیا برگردیم سمت اتزی. خب امیدوارم که خودتون رو دوست داشته باشید و اتزی رو انتخاب کنید و اماده یادگیری روش ستاپ کردن فروشگاه توش باشید.

روش ثبت نام در اتزی:

1- اول از همه سرچ میکنید “etsy

2- حالا روی اولین سایتی که بالا میاد کلیک میکنید.

3- وارد این صفحه که شدید روی sign in کلیک کنید.

4- حالا روی گزینه register کلیک کنید تا شروع به ساختن مغازتون کنید.

5- وارد این صفحه که شدید حالا اطلاعاتتون رو یکی یکی وارد کنید.

 • آدرس ایمیلتون
 • اسمتون
 • یه پسورد برای فروشگاهتون
 • تیک گزینه اخر رو هم بزنید.
 • حالا روی register کلیک کنید.

6- حالا اتزی یه ایمیل به ایمیلی که وارد کردید میفرسته برید اونجا و وریفایش کنید.

خب خیلی خوشحالم برات. الان اکانت اتزیت ساخته شد. ولی یه مشکل کوچیک هست.شاپ نداری. حالا که اکانتت ساخته شده باید مغازت رو هم بسازی تا بتونی فروش رو شروع کنی. (اگه هر جا اروری بود مشکل از اینترنتتونه.درستش کنید!)

1- حالا روش دایره اکانتت بالا کلیک کن.

وقتی کلیک کردی یه تب بالا میاره و روی sell on etsyکلیک کن.

2- حالا وقتشه اطلاعات شاپت رو به ترتیب وارد کنی.

 • زبون شاپت رو روی انگلیسی بزار
 • کشورت رو روی آلمان
 • ارزت زو هم روش دلار آمریکا

گزینه ها هم اولی رو انتخاب کن

3- اسم شاپت رو انتخاب کن.

اسم شاپت میتونه هرچیزی باشه ولی به این نکات توجه کن:
 • شبیه اسم برند لباس باشه
 • خوب به نظر بیاد

همین تنها چیزیه که نیاز داری.

بعد روی check availability کلیک کن تا چک کنه اسم فروشگاهت رو کسی نگرفته، اگه آزاد بود که هیچی اگه نبود یه اسم دیگه انتخاب کن.

4- حالا وقته لیستینگه.

اینجا شما نیاز نیست محصول اضافه کنید چون محصولاتتون رو توی یه قدم دیگه باید وارد کنید. اینجا فقط نیازه اطلاعات رو الکی پر کنید و یه محصول فرضی اد کنید تا بتونید از این مرحله عبور کنید. ولی خب ما یه توضیح کوچیکی میدیم تا با اد کردن محصول اشنا شید چون ممکنه در اینده به کارتون بیاد. لیستینگ یا listing همون گذاستن محصولتتون توی شاپه. اینجا 10 تا جای خالی برای اد کردن محصولات داره. میتونید هر تعداد کمتر از 10 بزارید ولی اینو هم به یاد داشته باشید اگه تعداد محصولاتتون بیشتر باشه اتزی به افراد بیشتری نشونش میده. توصیه میکنم هر 10 تارو اضافه کنید.

حالا فرضمیکنیم که محصولاتتون رو دارید.

 • یه عکس برای محصولتون اد کنید.
 • یه اسم براش بزارید:

تو بحث اسم گذاشتن باید کلماتی رو انتخاب کنید که به محصول مرتبط باشن تا وقتی که مردم سرچ میکنن برای این نوع محصولات، محصولات شما بهشون نشون داده بشه.

تو بخش about this listing شما

 • اولی another company or person
 • دومی a finished product
 • سومی made to order

رو انتخاب کنید.

 • تو کتگوری graphic design رو انتخاب کنید.
 • بعد که کتگوری رو زدید حالا بر اساس محصولتون بقیه جاهای خالی رو پر کنید.
 • به renewal option دست نزنید.
 • گزینه type رو هم بذارید روی physical
 • تو description هم محصولتون رو توضیح بدید و بگید که محصولتون چیه.
 • بقیه اطلاعات رو هم پر کنید چون چیز مهمی نداره خب بعدش که 1 محصول اد کردید دیگه نیازی نیست کاری انجام بدید و وقت رفتن به مرحله بعد هستش.

5.ادیت محصول.

حالتتون رو بذارین روی individual or sole proprietorship و حالا باید اطلاعاتتون رو وارد کنید که شما چون تو ایران هستید سرچ کنید generator  german fake address and personal info سرچ کنید و روی یکی از سایت ها کلیک کنید و اطلاعات رو وارد کنید توی اتزی.

6.اطاعات مالی.

حالا بحث اطلاعات مالیه. شما نیاز به پیپال یا هر حساب بانکی بین المللی ای برای شروع فروشگاهتون دارید. شما یا دارید و وارد میکنید. یا میرید سراغ یه پلتفرم دیگه. یا یه پیپال تهیه میکنید که قیمت ها 600 هزار شروع میشه و تا 6 میلیون میره که بسته به خودتون داره که کدوم رو میخواید انتخاب کنید.

خب حالا شاپتون باز شده.

یه چندتا کار باید انجام بدید:

 • بیو شاپتون رو عوضکنید.میتونید هرچی که میخواید بزاریدش ولی خب باعث اعتماد مشتری بشه و یه توضیح کوچیک راجب برندتون باشه عالیه.
 • سیاست های فروشگاهتون رو تنظیم کنید.کاملا به عهده خودت

خب در ادامه مقاله میپردازیم به پیدا کردن تامین کننده محصول که در ادامه خواهیم گقت لطفا آموزش ها را به ترتیب مطالعه کنید تا مشکلی واستون پیش نیاد.

حالا وقت پیدا کردن تامین کننده است.

اینجا هم دستتون بازه میتونید از هر کدوم که بخواید استفاده کنید.

ولی خب ما بهترین ها رو بهتون معرفی میکنیم و خوبی ها و بدی هاشون رو میگیم که شما میتونید به انتخاب ازشون استفاده کنید. بعد اموزش استفاده از تامین کننده پیشنهادی خودمون رو هم میزاریم.

1- Printful:

 • حمل و نقل: محصولات معمولاً در دو تا پنج روز کاری آماده حمل و نقل هستند و از آمریکا، مکزیک یا اروپا ارسال می شوند. 50 درصد سفارشات در زیر سه روز آماده ارسال می شوند. هزینه حمل و نقل با توجه به محصول متفاوت است و برای موارد اضافی در سفارش های یکسان تخفیف دارد. هزینه حمل و نقل استاندارد به آمریکا با شروع از ۳٫۹۹ دلار و دریافت سفارش در سه تا چهار روز کاری است (برای مقصدهای دیگر نقشه حمل ونقل را ببینید.)
 • گزینه های چاپ: Printful با توجه به محصول چاپ مستقیم بر روی پارچه، گلدوزی، برش و دوخت و چاپ زیرسطحی ارائه می دهد. همچنین می توانید برچسب های جدا شونده و استیکر ها را به بسته بندی محصول خود اضافه کنید تا تجربه برندینگ مشتریان خود را بهبود بخشید.
 • ویژگی های منحصر به فرد: Printful همچنین از بیشترین ادغام با بازارها و پلتفرم های تجارت الکترونیک از جمله اتزی برخوردار است. همچنین برای سفارشات نمونه ۲۰ ٪ تخفیف ارائه می دهد.
 • توصیه شده برای: هر دو کارآفرین مبتدی و با تجربه که می خواهند راه حل انعطاف پذیر و جامعی را برای شروع داشته باشند که با گسترش قابلیت هماهنگی داشته باشند. همچنین گزینه خوبی است.

کاتالوگ محصول:

 • تی شرت
 • شلوار ورزشی ، لگن و شلوار زنانه
 • کیف پول و کوله پشتی
 • لیوان
 • موبایل کاورها
 • صندلی بیرونی
 • پوسترهای قابدار
 • چاپ ها
 • و بیش از 220 محصول دیگر

2- SPOD:

حمل و نقل: سفارشات در 48 ساعت از آمریکا ارسال می شوند، با هزینه های حمل و نقل داخلی از 3.57 دلار شروع می شود و زمان تخمینی رسیدن آن به مدت 3 تا 8 روز کاری است. هزینه ها بر اساس مقدار کل سفارش بر حسب محصولات یا تعداد فردی تعیین نمی شود.

برای جزئیات بیشتر می توانید به ماشین حساب حمل و نقل SPOD مراجعه کنید.

گزینه های چاپ: چاپ مستقیم دیجیتال، زیرکوبی حرارتی، انتقال دیجیتال / انتقال لیزری، فلکس ویژه، بسته به محصولی که می خواهید ایجاد کنید.

ویژگی های منحصر به فرد: یک ابزار سفارشی سازی محصول که به مشتریان امکان می دهد خرید خود را با تصاویر خود، طرح های خود یا،SPOD بیش از 50 هزار طرح رایگان ارائه شده توسط شخصی سازی کنند. همچنین این شرکت 20 ٪ تخفیف روی سفارشات نمونه را ارائه می دهد.

توصیه شده برای: افرادی که جدیدا به پرینت بر روی درخواست علاقه مند هستند و به دنبال تامین سریع، حمل و نقل ساده و قیمت های رقابتی هستند. اگر می خواهید به مشتریان امکان دهید محصولات خود را شخصی سازی کنند، مانند یک تی شرت با تصویر سگ خود، یکی از بهترین ابزارهای سفارشی سازی در بازار را دارد.

فهرست محصولات:

 • تی شرت های کلاسیک
 • تی شرت های ارگانیک پریمیوم
 • گردن بندهای قابل تنظیم
 • کلاه بیسبالی
 • تانک تاپ زنانه با طول بیشتر
 • لیوان کمپینگ
 • جوراب 7 اینچی
 • و ۱۱۰ گزینه دیگر

3- Printify:

حمل و نقل: Printify یک شبکه فروشنده است، به این معنا که محصولات خود را از شرکای اطراف جهان تأمین و چاپ می کند. این بدان معناست که محصولات، هزینه های حمل و نقل، مکان، بسته بندی و زمان تولید، به تأمین کننده چاپی که شما انتخاب می کنید، وابسته خواهد بود. گزینه های چاپ: به چاپ مستقیم، زیر دمنه، برش و دوخت، گلدوزی و غیره، بستگی به تأمین کننده چاپی و محصولی که شما می خواهید دارد. ویژگی های منحصر به فرد: شما می توانید به طرح پریمیوم ماهانه ارتقا دهید تا 20 درصد تخفیف بر روی همه سفارشات را دریافت کنید، که می تواند در زمان مقیاس پذیر شدن کسب و کار، به بهبود سود کمک کند.

توصیه شده برای: هر کسی که به دنبال یک راه حل چاپی بر روی تقاضا با هزینه کم و انعطاف پذیری است که به شما اجازه می دهد یک شریک چاپی را که محصولات خاصی را از منطقه خاصی از جهان حمل می کند، پیدا کنی.

کاتالوگ محصولات:

 • تی شرت ها
 • هودی ها
 • کوله پشتی ها
 • تابلوهای کانوس و قاب دار چاپی
 • مغناطیس های یخچال
 • برچسب ها
 • لباس شنا
 • دامن ها
 • کتانی ها
 • کفش های ورزشی
 • کفش های پاشنه بلند
 • و بیش از ۲۵۰ محصول دیگر.

خب حالا که با این تامین کننده ها آشنا شدی وقتشه بهت پیشنهادی خودم رو معرفی کنم.

printify

همون گزینه سوممون.

با توجه ای که خودم تو این زمینه داشتم و تجربیاتی که کسب کردم پرینتیفای بهترین تامین کننده است.

سرچ کنید printify و این قدم هارو رو به ترتیب انجام بدید.
1- اول از همه برید و گزینه sign up رو بزنید.
2- به ترتیب
 • ایملتون رو وارد کنید
 • یه پسورد انتخاب کنید
 • تیک گزینه i am not a robot رو هم بزنید.
 • حالا رو sign up کلیک کنید.

3- اولین گزینه رو بزنید.

4- بعد هم برای بقیه سوالات اصلا فرقی نداره کدوم گزینه رو بزنید.

5- حالا که همه گزینه هارو زدید و به این صفحه رسیدید برید و گزینه وسط یعنی connect your store رو بزنید.

6- حالا رو گزینه connect کلیک کنید.

7- بعد توی صفحه جدید برید روی etsy رو گزینه connect to etsy رو بزنید.

8- حالا اتزی میاد و شما ایمیل و رمز فروشگاهتون رو وارد میکنید و کانکت میشید.

(توجه: اگه یکی از این قدم ها متفاوت بود که فک نمیکنم باشه اینو بدونید که اتزی و پرینتیفای دارن داعما اپدیت میشن و روش ثبت نامشون تغییر میکنه پس خودتون با توجه به وضعیت حال حاضر اتزی کاملشون کنید).

حالا هم که پلتفرمتون رو انتخاب کردید و به اتزی وصلش کردید 2 قدم از 3 قدم رو انجام دادید. ولی خب قدم اصلی ای که قراره براتون پول دربیاره قدم 3 هستش که الان قراره واردش شیم. خب اول از همه اگه تا الان مشکلی داشتید و نتوننستید ثبت نام کنید یا هر چیز دیگه ای , مشکل از اینترنتتون هست. اگه هم نه چند ساعت دیگه سعی کنید و انجامش بدید.

دیزاین:

خب اینجا باید دیزاینی که میخواید بفروشید رو انتخاب کنید.

دوتا حالت کلی داره:

 • یا شما خیلی خلاقید و دیزاین خودتون رو میزنید
 • یا شما هم مثل 99 درصد دیگه هستید و نه بلدید که دیزاین بزنید و نه با بازار آشنایی دارید.

اگه بلدید که هیچ برید توی پرینتیفای و دیزاین خودتون رو انتخاب کنید و وارد فروشگاه کنید و بفروشید. اگه هم که نه خب بیا با من همراه شو تا نشونت بدم باید چیکار کنی. اول از همه باید انتخاب کنید که چی میخواید بفروشید. مثلا تیشرت یا شلوار یوگا یا شاید هم شلوارک. یه لباس انتخاب کنید که قصد فروشش رو دارید. برای مثال من تیشرت رو انتخاب مبکنم چون تعداد خریداراش زیادن.

ولی خب به تیشرت ساده سفید کافی نیست به یه چیز بیشتر هم نیازه. یه طرح! یه طرح برای تیشرتتون. خب این طرحتون بازارتون رو مشخص میکنه. یعنی به چه کسی میخواید بفروشید. مثلا یه تیشرت با طرح یه بازیکن فوتبال توسط افراد علاقه مند به فوتبال فروخته میشه. مثلا یه تیشرت با طرح یه فیلم به افراد علاقه مند به اون تیم فروخته میشه. برای مثال تیشرتی که من میخوام بفروشم قراره طرح گربه روش باشه. خب حالا باید انتخاب کنم که این طرح گربه چه شکلی باشه و چه رنگی باشه اصلا؟

خب شما اینجا اصلا نیازی نیست بیاید خودتون ساعت ها فکر کنید و دیزاین امتحان کنید. جاش ایده های بقیه رو بگیرید! خب الان منکه تیشرت با طرح گربه میخوام میرم توی اتزی سرچ میکنم:

cat T-shirt

خب حالا که سرچ کردم اتزی بهترین تیشرت هایی رو که طرح گربه دارن رو نشونم میده. این تیشرت ها یه تعداد خرید کنارشون دارن یا تعداد ریویو (برای همه فرق میکنه که کدوم رو نشون بده)

خب هر کدوم که تعداد خرید و ریویو هاش بیشتر باشه یعنی مردم بیشتر خریدنش و این یعنی شما هم بشتر میتونید بفروشیدش. خب حالا باید یدونه از طرح هایی رو که انتخاب کردید رو کپی کنید. البته نه کاملا کپی کنید چون اون فرد ازتون شکایت میکنه و مغازتون رو میبندن. باید به صورت متفکرانه کپی کنید. یعنی شما اول ببیند گربه رو مثلا بالای تیشرت گذاشته یا پایین تیشرت. خب مثلا پایین گذاشته حالا شما یه عکس گربه متفاوت از گوگل دانلد میکنید و همونجا میزاریدش. حالا مثلا رنگ تیشرت قرمزه شما هم تیشرتتون رو قرمز میزارید ولی خب یکم متفاوت باشه و دقیقا همون رنگ نباشه. ممکنه اوایلش یکم امر دیزاین براتون سخت باشه ولی خب هرچی بیشتر دیزاین رو انجام بدید توش حرفه ای تر میشید. بهش فکر کنید اون 2 قدم دیگه کلا 20 دقیقه زمان برد! تنها قدمی که باید روش تمرکز کنید همین قدم سوم هست. پس اگه واقعا میخواید موفق شید روزی 40 دقیقه یا بیشتر روی دیزاین زمان بزارید و تمرینش کنید. اینم همون 1 ساعت در روزی بود که بهتون گفته بودم کلا برای این کار نیاز دارید. ولی خب یه سوال ایجاد میشه. حالا ما واقعا چطوری دیزاین کنیم. خب من بهتون یاد دادم که چطوری ایده های دیزاینتون رو پیدا کنید و حالا وقتشه بهتون بگم که چطوری دیزاین اصلی رو انجام بدید.

1- وارد پرینتیفای شید.

2- روی گزینه my store بزنید. (اگه وارد اکانتتون نشدید اول وارد شید بعد)

3- روی brows product بزنید.

4- خب حالا وارد محصولات پرینتیفای شدید و وقتشه اون محصولی رو که میخواید روش دیزاین کنید رو انتخاب کنید. خب من در این حالت میخواستم یه تیشرت انتخاب کنم پس میرم و دنبال تیشرت میگردم و خب چند نوع مختلف هست من هرکدوم رو میخواستم با توجه به طرح مورد نظرم انتخاب میکنم. به اینکه برای چه گروه سنی هست و چه رنگ هایی هم داره توجه کنید.

5- خب الان که روی تی شرت کلیک کردید یه سری مشخصات ازش میاره به علاوه چندتا تامین کننده که هر کدوم هزینه و زمان فرستادنشون و رنگ هاشون متفاوته. روی تامین کننده ای که با توجه به نیازتون بهتر برید و رو گزینه start designing کلیک کنید.

فقط تامین کننده تون باید چندتا ویژگی داشته باشه که با توجه با اونا از بین بقیه باید انتخابش کنید.

 • تعداد رنگ هاش زیاد باشه
 • هزینه ساخت و فرستادنش کم باشه
 • زمان ساختش کم باشه

که پرینتیفای کارتون رو آسون میکنه و یه امتیاز به تامین کننده از10میده که اونی که امتیاز بیشتری داره 90 درصد مواقع بهتره پس بهتره سراغ اون برید.

6- حالا که گزینه start designing رو زدید:

خب الان وقته دیزان کردن بر اساس ایدتونه.من میتونم اینجا 17 ساعت براتون قوانین و اصول دیزاین و اینکه چیکار بکنید رو اموزش بدم.ولی خب ارزششو داره؟معلومه که نداره چون شما بعد10 صفحه خوابتون میبره و چیزی یاد نمیگیرید. جاش یه روش بهتر کار اموزششو انجام میدم. شما فقط نیازه به اون تیشرتی که ایدشو دزدید نگاه کنید و با توجه به اون شروع به دیزاین کنید و یه سری چیز هارو هم تغییر بدید تا کاملا شبیه اون جنس نباشه.

از طریق back side و front side میتونید لباستون رو پشت  و رو کنید و همه جاشو دیزاین کنید. اگه میخواید یه عکس از دستگاهتون وارد دیزاین کنید روی گزینه my device بزنید و اینطوری عکی رو براتون توی صفحه  میاره و میتونید ازش استفاده کنید) حالا عکس هارو از کجا بیارید و چطوری بدون تصویر زمینه باشه و مثلا من یه گربه میخوام داخل گوگل سرچ میکنم cat png و یه عکس گربه به تصویر پشتش برام میاره و من دانلود میکنم و اینجا وارد کنید.

اگه هم میخواین متن به دیزاینتون اضافه کنید روی custom text بزنید و یه سری تنظیمات هم برای متنتون هست میتونید با  توجه به نیازتون تغییرشون بدید. دیزاین اصلا سخت نیست! شما فقط هنوز بهش عادت نکردید و یاد نگرفتییدش. تنها روش هم تمرینه شما روش 1 ساعت از وقتتون رو به این کار اختصاصبدید و بعد مدت کوتاهی توش حرفه ای بشید. به فکر کنید کدوم شغل دیگه ای با 1 ساعت در روز میشه به درامد 5 هزار دلار در ماه رسید.

دیزاینتون هم که تموم شد save product رو بزنید.

7- حالا وقت وارد کردن اطلاعات محصوله. یکی از عکس هارو انتخاب کنید به عنوان عکس محصول. وقتشه یه اسم برای محصول انتخاب کنید. این بخش خیلی مهمه چون باید با توجه به چیزی که سعی دارید بفروشید و اسم خوب میتونه فروشتون رو بیشتر میکنه. برای مثال اگه من بخوام یه تیشرت زنانه با طرح گربه بفروشم اینطوری اسم گذاریش میکنم:

T-shirt  woman T-shirt
cat design cat T-shirt

اینطوری اسم گذاریش کنید. یعنی تو اسم این 3 تا رو بنویسید که به دیزاین و نوع محصولتون مرتبطن. حالا نوبت دیسکریپشنه که خود پرینتیفای یدونه براتون میزاره که میتونید همون رو انتخاب کنید یا میتونید یه چیزی خودتون رو بنویسید یا از یکی از اینا استفاده کنید:

1- اگه میخواید ویژگی های محصولاتتون رو بگید:

What makes your products unique? And what can people benefit from it? Highlighting these features is an effective marketing strategy for your business. Makesure to highlight the features other customers will want to buy. It can be the durability of your clothing, the design, the. sustainability of your production process, etc.

2- یه دیسکریپشن دقیق از محصولتون:

Describe your products accurately. Don’t just say that it’s high-quality and beautiful and goes with anything. Say what makes your clothes high-quality and beautiful, what types of occasions that clothing works best for, and whether or not it’s. machine-washable.

Other clothing specifications include:

 • Sizing Charts
 • Colors Available
 • Type of Fabric
3- یه توضیح ساده:

Clothing descriptions need to be comprehensive but also simple enough to understand. This is a tricky balance, as sometimes, too much information confuses the reader. You want to keep it accessible to all, or at least accessible to those who are not .an expert in the fashion industry.

4- لباس ورزشی مردانه:

Our shirts are perfect for all your workout needs. With advanced moisture-wicking technology and quick dry design, you’ll have your shirt ready to wear right after your workout. Sweat condensation is eliminated while you train with this shirt. It is easy to wash, and you won’t have to worry about! Shrinkage.

5- تیشرت مردانه:

These t-shirts are a comfortable and durable alternative to standard cotton tees. It’s designed to be worn all day by the man in demand. This classic design will keep you looking presentable on the go with a gentle. Fabric for comfort all day You won’t perform at your best if you’re irritated by your clothing. This sleek take on a well-loved classic features a tried and tested spread. Collar and slim fit.

6- لباس تابستونی:

Turn heads this summer with the perfect set of summer dresses. Our dresses are designed to make you feel like the confident, stylish woman you were destined to be The Lace Reflection Dresses are lined with soft, breathable tulle fabric and adorned with airy lace. They feature classical detailing in a range of colors, letting you. bring a classic touch to summer trends the skirt length is low enough to be modest but just high enough to give your legs a more extended and slimmer look. It can be perfectly paired with your favorite pair of. flats because of its length.

7- لباس خواب

Get the comfortable sleep you deserve after a long hard day. Our sleepwear has premium quality. They are soft as a cloud and breathable. Find comfort and style in our warm flannel pajamas, cozy cardigans, and pajama sets. Start your day refreshed .and relaxed with our modern-day comfort.

8- لباس شنا:

Flaunt your curves with our sexy swimwear range. Shop your favorite styles, like the front crisscross ladder bikini, racer back straight, .or fair isle swim brief longline Our swimsuits are comfortable, soft, and made for swimming, surfing, or lounging by the pool. You will be the best-looking! woman on the beach this summer.

خب به نظر خودم همون دیسکریپشن پرینتیفای بهتره پس از همون استفاده کنید و فقط یکم ادیتشون کنید تا خوب به نظر بیان. خب حالا رسیدیم به بخش سایز ها که شما اول تیک همو رو از نظر بزنید ولی خب چه سایزی میخواید بفروشید دوباره بستگی به خودتون داره.

شما یه production cost دارید که هزینه ساخت محصولتونه.

retail price دارید که قیمت فروشتونه.

یه profit دارید که میشه سودتون.

خرج ساخت که مصلما نمیتونید تغییربدید. ولی قیمت فروشتون رو چرا که نه! شما قیمت فروشتون رو هرچی بالاتر بزنید سودتون میره بالا ولی خب رو تعداد فروش هم تاثیر داره. برای اینکه قیمت فروش رو انتخاب کنید برید بقیه افرادی رو نگاه کنید که همین طرح رو میفروشن و قیمت نزدیک به اونا بزنید. یا میتونید دستی وارد کنید. که اینطوری حداقل 3 تا 5 برابر خرج تولید محصول بزنیدش تا سودتون خوب باشه.

برای تغییر قیمت شما اول edit price رو بزنید بعد هم یه قیمت وارد کنید.

بعد حالا توی گزینه connect to store اگه به اتزیتون وصل بود که هیچ اگه هم وصل نبود که بزنید رو اون وصلش کنید.

بعد گزینه publish رو بزنید و محصولتون مستقیم توی فروشگاه اتزی تون منتشر میشه.

اینطوری محصولتون وارد اتزی میشه و هر وقت این محصول رو کسی بخره مستقیم از پرینتیفای سفارش داده میشه و برای مشتری فرستاده میشه و بقیه پوا هم به حسابتون ریخته میشه. یه خوبی ای اتزی داره اینه که نیازی نیست محصولتون رو جایی تبلیغ کنید چون اتزی خودش به مشتری ها نشون میده.

خب الان چیکار کنیم؟

خب نیازی نیست هیچ کاری انجام بدید همه چیز کامل انجام شده و پول قراره وارد حسابتون بشه. همینقدر ساده. فقط با انجام این چندتا قدم میتونید ماهی 5000 دلار و بیشتر دربیارید. همونطور که گفتم بدون نیاز به هیچ تبلیغی. خب شما فقط نیازه روزی 1 ساعت وقت بزارید محصول به فروشگاهتون از همین روش اضافه کنید و بعد چند وقت محصولاتتون قراره فروش برن. به همین راحتی. انتظار نداشته باشید اولین محصولتون روز اول پولدارتون کنه بلکه بعد از مدتی کم کم هم کارتون بهتر میشه هم سودتون بیشتر.

حالا که خوندینش وقتشه برید و انجامش بدید. پس لطفا هم تنبلی نکنید.

آموزش کسب درآمد دراپ شیپینگ:دراپ شیپینگ، بیزینس مدلی که تقریبا بدون صرف هزینه مالی یا با کم ترین هزینه مالی، یک بیزینس با جریان درآمدی بالا را داشته باشیم. بیزینس مدل دراپ شیپینگ یعنی اینکه وبسایت شما به عنوان واسطه بین خریدار و تامین کننده قرار می گیرید. دراپ شیپینگ یک مدل بیزینس آنلاین پر سود و کم هزینه هست. چرا؟ به این دلیل که شما نیاز ندارید محصولات وب سایت تان را از قبل خرید کنید و انبار داری کنید و هزینه های شامل نگهداری و انبارداری و … را بپردازید. شما فقط وقتی کالا را می خرید که خریدار آن را از وبسایت شما خرید کنید و سپس شما از تامین کننده کالا، با قیمتی پایین تر آن کالا را به آدرس خریدار تان می خرید. و تامین کننده، آن کالا را برای خریدار شما پست می کند. و شما از اختلاف قیمت خرید و فروش کالا سود می کنید. تاریخچه دراپ شیپینگ برمیگردد به سال ۲۰۰۶ وقتی که وبسایت علی اکسپرس شروع به حضور در مارکت آمریکا کرد. در آن زمان کارآفرین های باهوشی پیشرو در این مسیر شدند. و شروع به فروختن محصولات تولید کننده های سایت علی اکسپرس در وبسایت شان به خریدار های آمریکایی کردند. و به خاطر قیمت بسیار ارزانی که محصولات علی اکسپرس داشت، توانستند سود بسیاری را از فروش محصولات تولید کننده های سایت علی اکسپرس در بازار آمریکا بدست بیاورند.

مزایای دراپ شیپینگ به قرار زیر می باشد:

کم هزینه و کم ریسک:

 نیازی به سرمایه گذاری اولیه برای تولید و خرید محصولات وبسایت ندارید و ریسکی بابت این موارد متحمل نمی شوید.

 با داشتن یک وبسایت و یا سوشال مدیا و تولید محتوا و مارکتینگ، به راحتی می توانید محصولات خود را آنلاین بفروشید.

 فلکسیبل (دراپ شیپینگ، یک بیزینس مدل فلکسیبل):

آزادی در انتخاب محصولات دراپ شیپ، آزادی در انتخاب ساپالیر ها یا تولید کننده ها، آزادی در نحوه ی مارکتینگ محصولات تان

وجود تامین کننده ها و فولفیلمنت سنتر های بسیاری برای این کار:

 تامین کننده های بسیار زیادی هستند که تمایل زیادی دارند با دراپشیپر ها یعنی با شما به عنوان یک دراپ شیپر همکاری کنند چرا؟ چون در این حالت تامین کننده ، تمام فوکوسش رو روی تولید و تامین محصولات با کیفیت می گذارد و مارکتینگ و بازاریابی محصولاتش رو به عهده دراپ شیپر ها می گذارند.

 وجود بستر های آنالین و دیجیتال برای دراپ شیپینگ:

 دراپ شیپینگ، توسط بسیاری از ایکامرس پلتفرم ها و وبسایت ساز ها از جمله پلتفرم قدرتمند شاپیفای ساپورت می شود.هر کدام از پلتفرم های شاپیفای و وردپرس معایب و مزایای خودشان را دارند. اما برای اولین بار شاپیفای با پلتفرم قدرتمند و ساده ای که دارد، دراپ شیپینگ را برای کمپانی های دراپ شیپ، بسیار ساده کرد. اما در یک وبسایت وردپرسی با وجود اینکه پالگین ووکامرس یک پالگین رایگان می باشد، پیچیدگی های خودش را دارد و نیاز به دانش برنامه نویسی می باشد. بنابراین اگر از کد نویسی دانش کمی دارید و زمان برای تان مهم است توصیه ی ما استفاده از پلتفرم شاپیفای برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی تان بر پایه ی دراپ شیپینگ می باشد.

اولین موضوع در بحث یادگیری اینه که اصلا دراپ شیپینگ چیه؟ و مزایا و معایب این روش.ما در این روش افیلیت مارکتینگ و تامین کننده سایت علی اکسپرس استفاده میکنیم. پس ما در اصل افیلیت کار میکنیم تو دوره ها به شما اشتباه مفهوم دراپ شیپینگ را توضیح دادند ما بیشتر از 10 تا دوره در این زمینه خریداری کردیم که بهترین جمع بندی را انجام دادیم و خلاصه در اختیار شما قرار خواهیم داد فقط یه نکته اینه که دراپ شیپینگ در اصل شما از تولید کننده جنس را خواهید گرفت و برندسازی را انجام می دهید و با استفاده از انواع روش های جذب ترافیک برای محصولاتون فروش را انجام می دهید به همین سادگی ولی خیلیم ساده نیست.

به چه چیز هایی برای شروع نیازه؟

به چه چیز هایی برای شروع نیاز دارید

به هیچی!

داشتن یه کامپیوتر, مقدرای پول و تجربه فروش میتونه صد درصد کمکتون کنه ولی تو روشی که ما بهتون یاد دادیم به هیچکدوم از این ها نیاز ندارید. با گوشی قابل انجامه با بودجه صفر و همچنین روش فروش هم توسط خودمون بهتون یاد داده میشه. شما فقط نیازه که این پی دی اف رو تا اخر بخونید و بعد شروع به انجام کارتون بکنید. یه چیز خیلی مهم تر هم نیازه. زمان. زمان مهترین بخش برای رسیدن به موفقیته و شما نیاز دارید حداقل 4 تا 6 ساعت از روزتون رو به این کار اختصاص بدید البته کمتر یا بیشتر هم قابل انجامه ولی خب صد درصد رو نتیجتون تاثیر میزاره. پس انتظار نداشته باشید فقط با خوندن این کتاب ماهی 2000 دلار به صورت جادویی وارد حساب بانکیت شه. چیز دیگه ای هم که نیاز دارید یه وی پی ان خوبه چون 99 درصد سایت هایی که قراره واردشون بشین تحریم هستن. پس زیاد وقتتون رو اینجا نگیرم و زودتر بریم سمت بخش های مهمتر کتاب.

چطور یه محصول برای فروش پیدا کنیم؟

خب قبل از هر چیزی باید انتخاب کنید که قصد فروش چه چیزی رو دارید. این بخش به بخش بعدی بسیار مرتبطه پس پیشنهاد میکنم حتما دوتا رو با هم بخونید.

 قبل از هرچیزی اینو بهتون بگم که هیچ محدودیتی برای چیزی که میتونید بفروشید جود نداره و میتونه هر چیزی باشه.

 ولی محصولتون باید حداقل یکی از ویژگی های زیر رو داشته باشه:

 • یه مشکل از مشرتی هاتون حل کنه. مثال محصولتون بتونه درد کمر رو درمان کنه.
 • مخصوص یه تفریح خاص ابشه. مثال یه کلاه مخصوص اسکیت سواری.
 • یکی از علاقه های خودتون باشه. این باعث میشه اطلاعات بیشتری راجب محصول داشته باشید و بهتر عمل کنید.
 • یه ترند باشه. یعنی برای مثال یه سریال توی اینترنت خیلی ترند شده شما تیشرت اون سریال رو بفروشید.

صد درصد محصولتون میتونه هیچکدوم رو نداشته باشه ولی طبق تجربیات ما بهتره حداقل یکی یا بیشتر از این ها توی محصولتون حاضر باشه تا فروش بهتری داشته باشید. ولی خب الان سوال اصلی اینه که از کجا محصولتون رو پیدا کنید؟ بقیه چه چیزی می فروشن و شما هم همون رو بفروشید. راه های دیگه ای هم برای انتخاب محصول هست و ما خودمون هم یه سری محصول به کسایی که پشتیبانی مخصوص خریدن رو معرفی کردیم و برای افراد تازه کار این بهترین راهه.

بهش فکر کنید اگه بقیه دراپ شیپر های هنوز دارن میفروشنش یعنی براشون سود داره پس برای شما هم میتونه داشته باشه. پس حالا بحث این میرسه که دقیقا چطور این کارو انجام بدیم. خب دوتا راه هست که بهترین اینه که از تیک تاک استفاده کنیم که البته یه راه دیگه هم برای کسایی که تیک تاک ندارن هست که جلوتر خدمتتون میگم.

روش تیک تاک:

 خب شما اولین کاری که میکنید اینه که اپ تیک تاک رو باز میکنید. بعد گزینه سرچ رو میزنید و عبارت

 tik tok made me buy it

رو سرچ میکنید که براتون تعداد زیادی ویدیو میاد که همه این ها ویدیو های تبلیغات دراپ شیپر ها هستن و محصولاتشون توشون معلومه. شما این ویدیو ها رو نگاه کنید به اون هایی که بالای 1 ملیون ویو دارن توجه کنید. محصولاتی که توی این ویدیو نمایش داده شده همه چیزهایی هستن که شما میتونید بفروشید پس یکی از این محصولات رو به سلیقه خوتون انتخاب کنید و به این هم توجه کنید که کدوم محصول رو خودتون بهتر میتونی به فروش برسونید. همین قدر آسونه ولی خب به زمانی که ویدیو ها هم پست شدن توجه کنید که ویدیو از 2 ماه قدیمی تر نباشه چون ممکنه اون محصول قدیمی باشه و شما نتونید درست بفروشیدش.

 روش اینستاگرام:

 این روش 95 درصد شبیه روش تیک تاکه ولی برای افرادی که تیک تاک ندارن. میرید تو اینستاگرام سرچ میکنید #amazon finds  و همین کاری رو که با تیک تاک انجام دادید اینجا هم انجام میدید. ولی به شخصه همیشه روش تیک تاک رو پیشنهاد میکنم.

 بعدش چیکار کنیم؟

الان که اسم محصول رو یادداشت کردید و میدونید چی میخواهید بفروشید وقتشه که محصول رو توی express ali پیدا کنید. اولین کاری که میکنید اینه که یه اکانت علی اکسپرس میسازید. بعد تو بخش سرچ اسم محصولتون رو وارد میکنید. حالا چندتا از محصولتون بالا میاد و شما میتونید برید و روی یکی کلیک کنید و عکس و مشخصاتش رو یادداشت و دانلود کنید.

 ادامه این بخش توی انتخاب تامین کننده کننده گفته شده ولی خب الان میخوام راجب یه بخش خیلی مهم باهاتون صحبت کنم.

بهترینnich چیه؟

نیش چی هست اصلا؟

نیش یا به فارسی طاقچه در اصل همون بازار و گروه محصولی هست که میخواید توش فعالیت کنید. برای بازار اکسسوری موبایل یا بازار لوازم ارایشی یا بازار لوازم اشپزخانه یا ورزشی و…  نیش همون مارکتیه که توش قراره فعالیت داشته باشید. نیش های مختلف هر کدوم مشتری های خودشون رو دارن مثال نیش لوازم ارایش بیشتر مشتری هاش خانم ها هست و این میتونه رو استراتژی تبلیغاتتون تاثیر داشته باشه. یه چیزی دیگه هم اینه که شما بهتره شاپ هاتون رو به یه نیش اختصاص بدید.

 چند نیش پیشنهادی:

 • محصولات سلامت و زیبایی
 • لباس و اکسسوری
 • اکسسوری ماشین

چطوری یه تامین کننده خوب پیدا کنیم؟

خب همونطوری که دو بخش قبل گفته بودیم وقتی اسم محصولتون رو تو علی اکسپرس سرچ میکنید قراره تعدادای از اون محصول بالا بیاد که هرکدوم یه تامین کننده خاص دارن و از این تعداد فقط چندتاشون تامین کننده های واقعی هستن و بقیه مثل خودتون دراپ شیپر.

حالا چطور تامین کننده های واقعی رو پیدا کنیم. خب اینجا چندتا چیز وجود داره که باید به اون ها توجه کنید.

 •  نمره
 •  ریویوها
 •  تعداد order ها
 •  قیمت

این ها رو توی فروشگاه های مختلف بررسی کنید و اونی که نمره بیشتری و ریویو های بهتری و تعداد سفارش بیشتری داشت و قیمتش هم کمتر بود تامین کننده واقعی هستش و محصولاتتون رو از اون سفارش بدید.

ساختن فروشگاه:

خب اینجا چندتا روش وجود داره بسته به اینکه توی کدوم پلتفرم دارید میخواین فعالیت کنید. بهترین اپشن همیشه shopify هست. ولی خب شاپیفای پولیه و ما توی آموزشمون همون طور که قول دادیم قراره بهتون یاد بدیم که چطوری بدون نیاز به هیچ بودجه ای کارتون رو شروع کنید. اینجا جای شاپیفای از cartel big استفاده میکنیم که اپشن های شاپیفای رو نداره ولی باز هم بسیار خوبه.

شما برای ثبت نام نیازه این کارها رو به ترتیب انجام بدید

آموزش دراپ شیپینگ قسمت سوم

 • به لینک زیر وارد بشید Big Cartel® – Build a Unique Online Store
 • روی اولین لینک کلیک کنید.
 • روی دکمه Open your store
 • آپشن رایگان رو انتخاب کنید Sign up free
 • ایمیل خودتون رو وارد کنید.
 • یه پسورد برای شاپتون انتخاب کنید.
 • آموزش دراپ شیپینگ قسمت سوم
 • یه اسم برای شاپتون انتخاب کنید.
 • توی بهش url یه اسم وارد کنید که به عنوان لینک فروشگاهتون عمل میکنه.
 • کلمه sign up رو بزنید.
 • حالا به ایمیل خودتون برید و چک کنید.
 • بیگ کارتل یه ایمیل براتون فرستاده.
 • ایمیل رو وریفای.

تبریک میگم فروشگاهتون ساخته شده ولی هنوز از اتمام شدنش خیلی مونده. حالا توی داشبورد خودتون یه سری قدم وجود داره اون ها رو به ترتیب انجام بدید تا فروشگاهتون آماده بشه.

 • اول لوکیشن و ارزتون رو وارد کنید. لوکیشن رو ما بهتون پیشنهاد میکنیم که آلمان و ارز رو دلار بزنید.
 • تو بخش products add برید و محصولی رو که انتخاب کردید رو اضافه کنید. دیسکریپشن و عکس های محصولتون رو از علی اکسپرس کپی کنید و اگه خواستید خودتون هم یه تغییری بهش بدین.
 • توی بخش profile shipping explore فقط روش اپشن کلیک کنید و بعد به دوباره به صفحه قبلی برگردید. این بخش هیچ چیز مهمی نداره.
 • تو بخش payment youre connect باد اطلاعات پرداخت و پیپال ر وارد کنید که ما تو بخش 17 قراره بهتون توضیح بدیم که چیکار کنید پس این بخش رو ول کنید.
 • توی بخش shop youre design شما باید فروشگاه خودتون رو دیزاین کنید که اینجا همش به نیش و محصول و سلیقه خودتون بستگی داره و انجامش بدید .
 • این بخش اخر هم مال النچ هست که وقتی میخواین شاپ رو عمومی کنید باید روش کلیک کنید که فعال زمانش نرسیده.

چه استراتژی مارکتینیگ انتخاب کنیم؟

خب اینجا کلا دو حالت داره یا شما پول تبلیغ دارین یا ندارین. دوره ما هم مخصوص افرادیه که میخوان با هیچی شروع کنن پس ما فقط تبلیغات بدون پول رو نشونتون میدیم. خب برای تبلیغات ارگانیک یا رایگان شما نیازه اول یه پلتفرم انتخاب کنید. اپشن های زیادی وجود داره ولی ما دوتای بهترین رو که برای خودمون جواب دادن رو بهتون آموزش میدیم. تبلیغات اینستاگرام یا تیک تاک.

خب ما این نوع تبلیغات رو به شما پیشنهاد میکنیم و با توجه به تجربیات ما تیک تاک بهتر جواب میده و شما میتونید در ازای هر 1 میلیون ویو 10 هزار دلار دربیارید در حالت معمول.

شما اول این قدم ها رو انجام بدید:

 • یه اکانت تیک بسازید و اسم فروشگاهتون رو به عنوان اسم انتخاب کنید.
 • 30 دقیقه به پستای تیک تاک نگاه کنید.
 • 10 نفر که محصولاتی مثل محصولات شمارو دارن یا به نیشتون مرتبطن رو فالو کنید.
 • 5 تا کامنت بزارید.
 • این قدم هارو انجام بدید تا تیک تاک فکر نکنه شما رباتین.
 • حالا یه پروفایل برای برندتون بزارید که جلوتر بهتون میگم چطور انجام بدید.

حالا بحث پست گذاشتن میشه که شما اینجا باید برید توی پلتفرم های غیر تیک تاک و تبلیغ های بقیه که محصول شمارو میفروشن رو دانلود کنید و ادیت بزنید و همچنین تبلیغ هایی که ویو زیادی گرفتن رو نگاه کنید و استایلشون رو کپی کنید تا یاد بگیرید چطوری باید تبلیغ انجام داد برای این محصول و نیش 8 تا تبلیغ بسازید و روزی 3 تاشون رو برای دو هفته پست کنید.

حالا شاید بپرسید چطور 8 تبلیغ رو 21 بار پست کنیم؟

خب توی تیک تاک میتونید یه ویدیو رو چند بار پست کنید رو هنوز ویو بگیرید ولی حواستون باشه این رو توی اینستا انجام ندید. دیسکریپشن و هشتگ هارو هم انگلیسی بزنید تا کسایی که ویدیوهاتون رو میبینن انگلیسی زبان باشن. و اگه هنوز یکم گیج شدید بری ویدیو ها و پست های دراپ شیپر های دیگه توی نیشتون رو چک کنید و ببینید اون ها چیکار میکنن و همون کار رو شما هم انجام بدید.

لینک محصولتون رو توی پستتون کامنت کنید و کامنت رو پین کنید تا کسایی که میخوان محصول رو بخرن برن به فروشگاهتون.

اینستاگرام:

اینستاگرام هم تقریبا همینطوریه ولی شما نیازی نیست اون 6 قدم تیک تاک رو انجام بدید و میتونید لینک ها رو هم توی بیو پیجتون بزارید.

روش ساخت پروفایل و لوگو پیجتون:

اگه توی فوتوشاپ حرفه اید و میتونید لوگو بسازی ولی اگه سررشته ای ندارید Free Design Tool: Presentations, Video, Social Media توی رو لوگوتون Canva | به آسونی بدون نیاز به هیچ سررشته ای به صورت رایگان بسازید و پروفایل پیجتون بزارید.

چطوری کانورژن وبسایت رو بهتر کنیم؟

خب اول اینکه کانورژن چیه؟ خب ببینید مثال 100 نفر به وبسایت شما میان و از این ها 2 نفر خرید میکنن. الان کانورژن وبسایتتون 2 درصد هست. پس یعنی هرچی کانورژن رو بالاتر ببرید مشتری های بیشتری خرید میکنن پس باید حتما به این نکته ها توجه کنید.

 • اهداف سایت خود را مشخص کنید. …
 • داده های بازدیدکنندگان را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید. …
 • تجزیه و تحلیل رقبا را انجام دهید. …
 • درصد کانورژن فعلی خود را ارزیابی کنید. …
 • ارزش پیشنهادی خود را تعریف و به وضوح برجسته کنید. …
 • طرح بندی صفحات مهم خود را بهینه کنید. …
 • بهترین روش های کپی فروش را اعمال کنید.

این بخش رو اگه بخوام بهتون توضیح بدم این کتاب حداقلش 400 صفحه میشه ولی خب میتونید کتاب های کپی رایتینگ رو مطالعه کنید و این بخش رو بهتر متوجه شید و فروشتون رو بالا ببرید.

نکته مهم برای شروع مارکتینگ

اینجا با توجه به تجربه چندساله خودم تو بحث فروش میخوایم یه سری نکته رو بهتون بگم. تبلیغاتتون رو انالیز کنید:

خب اگه برای مثال شما 8 تا پستت گذاشتید و یکی از بقیه ویو و لایک بیشتری گرفته چند دقیقه وقت روی اون پست بزارید و انالیزش کنید مثال فرقش با پست های دیگه چیه و چه کاری توی این پشت متفاوت انجام دادید که باعث موفقیتش شد. صبر کنید: همیشه همه تبلیغ هاتون درست پیش نمیرن و ویو نمیگرن واین یه پروسه است که بعد از مدتی یاد میگیرد. و همچنین انتظار موفقیت روز اول تبلیغتون رو نداشته باشید برای مثال یکی از پیج های من بعد از 1 ماه فقط 200 تا فالور گرفت اما 4 روز بعد به 16 هزار رسید. موفقیت تبلیغات ممکنه یدفعه ای رخ بده و یدفعه پیجتون به ویو و بازدید زیاد برسه.

چطوری دیسکریپشن محصولات رو بنویسیم؟

دیسکریپشن یکی از بخش هاییه که میتونه رو کانورژنتون تاثیر مثبت بزاره. در کل هیچ راهی نیست که بشه تایین کرد که چه دیسکریپشنی بهتره چون مستقیم به محصول و نیش شما مرتبطه اما همونطور که قبلا هم گفتیم شما میتونید برید و فروشگاه افراد موفق توی نیشتون رو چک کنید و از اون ها الهام بگرید. ولی یه سری تمپلیت وجود داره که میتونید از روی اون ها دیسکریپشن رو بنویسید:

برای محصول ساده با قیمت بالا:

Looking for a [Product Type] that won’t break the bank? Look no further than [Product Name]! With its [Product Feature 1], [Product Feature 2], and [Product Feature 3], [Product Name] is the perfect choice for [Target Audience]. Made with high-quality materials, [Product Name] is built to last. Best of all, it’s available at a competitive price! Order now and see for yourself why [Product Name] is the best value in [Product Type]

برای محصول با دیزاین خاص:

Introducing [Product Name], the [Product Type] with a twist! With its [Unique Feature], [Product Name] is unlike any other [Product Type] on the market. Made with [Material/Ingredients], [Product Name] is [Product Benefit]. Whether you’re [Product Use Case], [Product Name] will exceed your expectations. Don’t settle for ordinary [Product Type] – upgrade to [Product Name] today

برای محصولی که یه سود معلوم داره:

Looking for a [Product Type] that will [Product Benefit]? Look no further than [Product Name]! With its [Product Feature 1], [Product Feature 2], and [Product Feature 3], [Product Name] is the perfect choice for [Target Audience]. Made with high-quality materials, [Product Name] is built to last. Whether you’re [Product Use Case], [Product Name] will deliver the results you’re looking for. Try it out now and see the difference for yourself

برای محصولاتی که چند نوع دارن:

Looking for the perfect [Product Type]? Look no further than [Product Name]! Available in [Variation 1], [Variation 2], and [Variation 3], there’s a [Product Name] for every [Target Audience]. Made with [Material/Ingredients], [Product Name] is [Product Benefit]. Whether you’re [Product Use Case], [Product Name] is the perfect choice. Order now and experience the best [Product Type] on the market

برای محصولاتی که متریال های با کیفیت دارن:

Looking for a [Product Type] that is built to last? Look no further than [Product Name]! Made with the finest [Material/Ingredients], [Product Name] is [Product Benefit]. With its [Product Feature 1], [Product Feature 2], and [Product Feature 3], [Product Name] is the perfect choice for [Target Audience]. Whether you’re [Product Use Case], [Product Name] will exceed your expectations. Add it to your cart now and experience the best in [Product Type]

برای محصولاتی که تعدادشون محدوده:

Looking for a [Product Type] that is truly unique? Check out [Product Name] – our limited edition [Product Type] with a one-of-a-kind design! With its [Product Feature 1], [Product Feature 2], and [Product Feature 3], [Product Name] is the perfect choice for [Target Audience]. Made with high-quality materials, [Product Name] is built to last. Don’t miss your chance to own this exclusive [Product Type] – order now before it’s gone!

برای محصولاتی که پیشنهاد خاص دارن:

Looking for a [Product Type] at a great price? Check out [Product Name]! With its [Product Feature 1], [Product Feature 2], and [Product Feature 3], [Product Name] is the perfect choice for [Target Audience]. Made with high-quality materials, [Product Name] is built to last. And for a limited time, you can get [Special Offer] when you order! Don’t miss this opportunity – get [Product Name] now and save

برای محصولات طبیعی:

Looking for a [Product Type] that is all-natural? Look no further than [Product Name]! Made with [Natural Ingredient], [Product Name] is [Product Benefit]. With its [Product Feature 1], [Product Feature 2], and [Product Feature 3], [Product Name] is the perfect choice for [Target Audience]. Whether you’re [Product Use Case], [Product Name] will deliver the results you’re looking for. Try it out now and see the difference for yourself

برای محصولات ترند:

Looking for a [Product Type] that is on-trend? Check out [Product Name]! With its [Product Feature 1], [Product Feat ure 2], and [Product Feature 3], [Product Name] is the perfect choice for [Target Audience]. Made with high-quality materials, [Product Name] is built to last. And with its trendy design, [Product Name] is sure to turn heads wherever you go. Add it to your cart now and stay ahead of the curve

محصولاتی که بوی خوبی دارن:

 

محصولاتی که دیزاین کالسیک دارن:

Looking for a [Product Type] with a timeless design? Check out [Product Name]! With its [Product Feature 1], [Product Feature 2], and [Product Feature 3], [Product Name] is the perfect choice for [Target Audience]. Made with high-quality materials, [Product Name] is built to last. And with its classic design, [Product Name] will never go out of style. Add it to your cart now and enjoy its timeless appeal for years to come

محصولاتی که بار احساسی دارن:

Looking for a [Product Type] that is unique to you? Look no further than [Product Name]! With its [Product Feature 1], [Product Feature 2], and [Product Feature 3], [Product Name] is the perfect choice for [Target Audience]. Made with high-quality materials, [Product Name] is built to last. And with its customizable [Product Feature], you can make it truly your own. Add it to your cart now and make it a part of your personal style

این تمپلیت هارو نگاه کنید و بخونید تا بیشتر از دیسکریپشن نوشتن سر دربیارید و اگه هم میخواید کپی کنید ما مشکلی نداریم.

چطوری محصولات رو قیمت گذاری کنیم؟

خب رسیدیم به این بخش که سود شمارو تعیین میکنه. محصولی که انتخاب کردید یه قیمت داره. برای مثال محصول شما 8 دلاره. یعنی شما 8 دلار دارین برای محصول میدید ولی خب چه قیمتی قراره از خریدار بگیرید. برای مثال 24 دلار. سود شما این 4 دلاره. حالا چه قیمتی بزارید؟ برای سود کردن شما حداقل باید 3 تا 5 برابر بیشتر از قیمت اصلی کالا بفروشید تا با توجه به وقتی که گذاشتید سود کنید. شاید بپرسید مگه خریدار دیوونه است که این قیمت هارو بخره؟ خب مشتری شما نمیدونه این محصول تو علی اکسپرس چقده و نمیدونه که شما این محصول رو ندارید. پس شما باید طوری برند کنید تا این قیمت براتون قابل فروش باشه. و رقباتون هم به این قیمت ها میفروشن. حالا چطور قیمت رو تعیین کنیم شما یه روش اسون دارید اینکه برید قیمت رقباتون رو چک کنید و شما تو همین رنج قیمتی بزارید.

و یا میتونید از این روش قیمت گذاری استفاده کنید:

 • اگه تو علی اکسپرس 5.0 دلاره شما 12 بفروشید.
 • اگه تو علی اکسپرس 6 دلاره شما 24 بفروشید.
 • اگه تو علی اکسپرس 20 دلاره شما 59 بفروشید.
 • اگه تو علی اکسپرس 70 دلاره شما 199 بفروشید.
 • اگه تو علی اکسپرس 150 دلاره شما 699 بفروشید.

و اینطوری میتونید به راحتی محصولاتتون رو قیمت گذاری کنید و اگه مردم نخریدن قیمت رو پایین تر بیارید.

چطوری محصول رو به مشرتی ارسال کنیم؟

خب این کار خیلی آسونه. وقتی مشتریتون خرید رو انجام بده پول رو به حسابتون میریزه و آدرسش رو وارد میکنه. حالا شما میرید علی اکسپرس و محصول رو میخرید و ادرس مشتریتون رو وارد میکنید و علی اکسپرس محصول رو مستقیم به مشتریتون ارسال میکنه.

 مسائل قانونی دراپشیپ

ایا دراپ شیپ قانونیه؟

بله هیچ مشکل قانونی ای نداره. تامین کننده های ما مشکلی با فروش محصولاتشون به قیمت بالاتر ندارن؟ معلومه که نه. تامین کننده ها دارن جنس خودشون رو میفروشن و اصلا مشکلی با این کار ندارن و همچنین براشون خوبه چون شما دارید جنس هاشون رو میخرید و با اینکه کار دارین به کارخونه ها و کارکنانشون کمک میکنید.

روش های انتقال پول به ایران:

در ادامه به این مقاله رجوع کنید برای نقد کردن درآمد ارزی:

1. اولین گام کسب درآمد دلاری
2. دومین گام کسب درآمد دلاری

خب این بخش خیلی مهمه و شما هم صد درصد منتظرش بودید. همونطور که میدونید کشور توی تحریم مالی قرار داره و مانع هایی برای انتقال پول به خارج از کشور هست ولی این معنی رو نمیده که غیرممکنه. هزار راه برای دور زدن این تحریم ها وجود داره و ما دوتاش رو بهتون میگیم که یکیشون رایگانه: یکی خرید پی پاله که شما میتونید پول زیادی خارج کنید و یه حساب پیپال بخرید اما خب خرجش زیاده و قرار بود بدون بودجه کارتون رو شروع کنید.

دومی یه امتیازه که مخصوص خریدار های دوره ماست. تیم ما 6 اکانت پیپال خریداری کرده و این پیپال هارو در ازای 4 درصد از سودتون به عنوان کارمزد, به شما ارائه میده. شما به پشتیبانی ما پیام میدید و درخواست پیپال میکنید. ما هم اکانت پیپال رو به شما میدیم و شما به فروشگاهتون وصل میکنید. بعد هر وقت خریدی توی فروشگاهتون انجام شد شما رسید رو به ما میدید ما هم توسط ایرانی کارت پول رو به حسابتون میریزیم.

فقط چندتا شرط داره:

 • ما باید مطمعن شیم که شما خرید دارید. پس ما در صورتی بهتون پیپال رو میدیم که اگه داخل اینستا تبلیغ میکنید پیجتون به 800 فالور و اگه تو تیک تاک هستید به 2 هزار فالور رسیده باشه. اینطوری ما مطمعن میشیم که شما خرید میتونید داشته باشید. پش شما بهتره اول پیجتون رو به اعداد برسونید و بعد فروشگاهتون رو باز کنید
 • دومین شرط اینه که شما از پیپال استفاده های شخصی نکنید و فقط برای فروشگاهتون باشه.

حالا از کجا شروع کنیم؟

 • 1 .محصولتون رو انتخاب کنید.
 • 2 .تامین کنندتون رو پیدا کنید.
 • 3 .فروشگاهتون روبسازید.
 • 4 .فروشگاه رو دیزاین کنید ولی اطلاعات بانکی رو وارد نکنید تا فروشگاه بسته بمونه.
 • 5 .پلتفرم رو انتخاب کنید و تبلیغات رو شروع کنید.
 • 6 .پیجتون رو تو اینستا به 800 یا تو تیک تاک به 2000 فالور برسانید.
 • 7 .پی پالتون رو از ما دریافت کنید.
 • 8 .اطلاعات خرید فروشگاهتون ر ووارد کنید.
 • 9 .حالا گرفنت خرید هاتون رو شروع کنید و سود ببرید.
پارس وب سرور
جایگاه تبلیغاتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.