بایت دانس (ByteDance) با ارزش ترین استارتاپ دنیا

1,324
5/5 - (1 امتیاز)

بایت دانس (ByteDance) با ارزش ترین استارتاپ دنیا در مجله تخصصی همه چی شو.

بایت دانس (ByteDance):

ارزش مالی : ۷۵میلیارد دلار

شاید کمی عجیب به نظر بیاید اما ۲استارتاپ با‌ارزش جهان که در رتبه اول و دوم قرار دارند، هر دو چینی هستند. اولین استارتاپ باارزش جهان، بایت دانس است؛ استارتاپی چینی که در حوزه محتوا فعالیت دارد. این شرکت به کمک هوش مصنوعی و الگوریتم‌هایی که در اختیار دارد، کاربران را در فضای مجازی به‌ویژه در فیس‌بوک و اینستاگرام رصد می‌کند و اطلاعاتی را که از آنها به دست می‌آورد، به مشتریان خود می‌فروشد.  

استارتاپ بایت دنس:

  • توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن محبوب TikTok
  • اپلیکیشن خبرخوان Toutiao،

۷۵ میلیارد دلار به ارزشمندترین استارتاپ جهان تبدیل شد.

 براساس آخرین گزارش منتشرشده از سوی بلومبرگ، سرمایه‌گذاری جدید ۳ میلیارد دلاری سافت‌بانک (SoftBank) باعث شد که استارتاپ چینی Bytedance، به ارزشمندترین استارتاپ جهان تبدیل شود. استارتاپ Bytedance، صاحب اپلیکیشن ویدئویی محبوب TikTok و اپلیکیشن خبری Toutiao چین، با ارزش ۷۵ میلیارد دلار توانست ارزشمند‌ترین استارتاپ جهان شود و اوبر را با ارزش ۷۲ میلیارد دلار پشت سر بگذارد. اپلیکیش تیک‌تاک در کشور چین با نام Douyin شناخته می‌شود و پیشتر با اپلیکیشن Musical.ly ادغام شد. همان‌طور که گفته شد نوجوانان طرفدار اصلی این برنامه‌ی ویدئوی کوتاه محبوب هستند. حتی برخی از شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک درصد الگوبرداری از اپلیکیشن TikTok هستند تا وارد رقابت با آن شوند. از جمله می‌توان به فیسبوک اشاره کرد که برای رقابت با TikTok، درصدد راه‌اندازی اپلیکشن جدید Lasso است. در عین حال اپلیکیشن خبرخوان Toutiao، یکی از برنامه‌های شناخته‌شده در چین است که صدها میلیون کاربر فعال روزانه و ماهانه دارد. این برنامه با استفاده از هوش مصنوعی، خبرهای مختلف را جمع‌آوری کرده و در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اپلیکیشن Toutiao از طریق تبلیغات در کنار فید خبری خود،به استارتاپ Bytedance پول تزریق می‌کند.

براساس اطلاعات آماری منتشرشدهاز  سوی بلومبرگ؛

سال گذشته ( بر اساس تاریخ منتشر شده این مقاله) درآمد استارتاپ Bytedance در حدود ۲.۵ میلیارد دلار بود. اما این استارتاپ نیز همانند بسیاری از استارتاپ‌هاید یگر در چنین جایگاه و موقعیتی،‌ هنوز سودآور نیست. در سال جاری میلادی، خبرخوان Toutiao و در کل استارتاپ Bytedance، بسیاری از سانسورهای دولت چین را زیر پا گذاشته است. به همین دلیل، اپلیکیشن خبرخوان Toutiao به‌صورت موقت از فروشگاه‌های اپلیکیشن حذف شد. علاوه‌بر خبرخوان Toutiao، اپلیکیشن دیگری به نام Neihan Duanzi که بیشتر محتوای طنز ارائه می‌کرد نیز متوقف شد.

ژانگ ییمینگ، موسس و مدیر عامل استارتاپ Bydomance، در نامه‌ای سرگشاده در مورد انتشار محصولی که با ارزش‌های سوسیالیستی مطابقت ندارد، عذرخواهی کرد.

پارس وب سرور
جایگاه تبلیغاتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.