تولید محتوا سایت

1,155
به این پست امتیاز دهید post

تولید محتوا سایت در مجله تخصصی همه چی شو.

تولید محتوا سایت:

تولید محتوا و برندسازی شخصی:

قطعاً تولید محتوا یکی از ابزارهایی است که می‌تواند به برندسازی شخصی کمک کند. اما برندسازی شخصی با تولید محتوا آغاز نمی‌شود. بنابراین اگر با هدف پرسونال برندینگ به سراغ درس‌های تولید محتوا آمده‌اید، پیشنهاد ما این است که ابتدا مطالعه‌ی درس‌های برندسازی را در اولویت قرار دهید. پس از این‌که مراحل مختلف برندسازی شخصی (مانند کشف و شناخت خود، کشف و شناخت محیط و تعریف برند) برایتان شفاف شد و از آن‌ها عبور کردید، برای ارتباط بهتر با مخاطبان‌تان به سراغ درس‌های تولید محتوا بیایید.

رعایت اصول سئو در تولید محتوا و تاثیر آن در محاسبه هزینه محتوا چقدر است؟عوامل تعیین‌کننده قیمت محتوا

 

هزینه تولید محتوا:

 

یکی از سوال‌های پرتکرار دوستان متممی این است که آیا متمم در زمینه‌ی هزینه تولید محتوا درس یا مطلبی منتشر نمی‌کند؟ ما برای طرح چنین بحثی دو مشکل داریم.

مشکل اول این‌که هزینه تولید محتوا در کشورمان مثل هر هزینه‌ی دیگری دائماً تغییر می‌کند و نمی‌توان چیزی شبیه تعرفه برای آن استخراج کرد. دوم هم این‌که هزینه تولید محتوا بسیار تابع کیفیت محتواست. چنان‌که ما گاه برای یک مطلب صرفاً‌ در حدود یک تا دو ساعت زمان صرف کرده‌ایم و هزینه‌ی دیگری (جز سربارهای تولید محتوا) متحمل نشده‌ایم. گاهی هم برای یک درس ساده با دو تا سه هزار کلمه، مجبور شده‌ایم کتاب و مقاله خریداری کرده و چند میلیون تومان هزینه کنیم.

بنابراین صرفاً پیشنهاد می‌کنیم نکات زیر را هنگام سفارش تولید محتوا و پرس‌جو درباره هزینه تولید محتوا مد نظر قرار دهید:

 • فریب قیمت پایین را نخورید. قیمت پایین می‌تواند نشانه‌ای از کیفیت پایین کار باشد. متقابلاً اجازه ندهید قیمت بالا هم فریب‌تان دهد. گاهی اوقات قیمت بالا صرفاً ناشی از حرص و طمع تولیدکننده محتواست و نه چیز دیگر.
 • به معیار اوریجینال بودن محتوا توجه داشته باشید. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا صرفاً به میکس و مونتاژ محتواهای دیگران مشغولند. این شکل از محتوا، در نهایت نه‌تنها به رشد شما کمک نمی‌کند، بلکه ناراضی و شاکی هم خواهید داشت و دردسرساز خواهد شد.
 • در محتواهای متنی (چه برای وبسایت و چه کپشن نویسی اینستاگرام یا متن نویسی برای توییتر و …) حتماً توجه داشته باشید که دیکته کلمات و حداقلی از قواعد نگارشی رعایت شود. قاعدتاً کسانی که چنین اصولی را می‌دانند و رعایت می‌کنند، قیمت بالاتری اعلام خواهند کرد. اما هزینه کردن برای کسانی که این اصول را می‌شناسند و جدی می‌گیرند، در بلندمدت بازگشت خواهد داشت.
 • همیشه هنگام توافق با تولیدکننده محتوا یا عقد قرارداد تولید محتوا، متر و معیار زمانی را هم لحاظ کنید. «هزینه تولید محتوا» در کنار «نظم در عرضه‌ی محتوا» معنا پیدا می‌‌کند. اگر قرار باشد تولیدکننده محتوا مثلاً ۲۰ یا ۳۰ درصد ارزان‌تر از همکارانش پول بگیرد اما مدام تأخیر داشته باشد،‌ شما هزینه‌های بیشتری را در قالب از دست دادن مخاطب فعلی (یا بازار بالقوه) متحمل خواهید شد.

تعرفه تولید محتوا با توجه به نوع محتوا، تعداد کلمات، زمان تحویل و بسیاری از فاکتورهای دیگر متغیر است. به طور کلی برخی از ملاک‌های تعیین تعرفه تولید محتوا به شرح زیر است:

تاثیر کیفیت محتوا بر روی قیمت:

طبیعتا اگر به دنبال محتوای با کیفیت هستید باید هزینه بیشتری بپردازید اما این به معنی هدر دادن سرمایه نیست چرا که محتوای باکیفیت در طول زمان می‌تواند موجب افزایش مشتریان شما و بازگشت سرمایه شود.

متغیر بودن قیمت انواع محتوا:

بر اساس نوع محتوا قیمت آن متفاوت خواهد بود. هزینه تولید محتوای تالیفی با هزینه تولید محتوای ترجمه‌ شده یکسان نیست.

تاثیر تعداد کلمات محتوا بر روی هزینه کل:

معمولا هزینه تولید محتوا بر اساس هر کلمه محاسبه می‌شود و درنتیجه هرچه تعداد کلمات بیشتر باشد قیمت تولید محتوا هم بیشتر خواهد بود.

میزان تعرفه برای حجم محتوا:

بسته به حجم محتوا قیمت آن هم متفاوت است.

زمان تحویل محتوا و تاثیر قیمتی آن:

بسیار مهم است که هر پروژه‌ای در زمان مناسب و مورد توافق طرفین آماده و تحویل داده شود. بعضی از مطالب ومحتواها باید حتما در یک زمان خاص منتشر شوند به همین دلیل اگر به موقع آماده نشوند و تولیدکننده در این مورد بدقولی کند ممکن است به سفارش‌دهنده محتوا خسارت وارد شود. بعضی از محتواها باید فوری و به صورت فشرده آماده شوند که این مساله می‌تواند در تعرفه قیمت تولید محتوا تاثیرگذار باشد.

قیمت تخصصی بودن محتوا:

برای تولید مقاله و محتوای تخصصی بهتر است از کسانی استفاده شود که در آن زمینه متخصص باشند وتبحر کافی داشته باشند. هزینه تولید متون تخصصی به دلیل زمان‌بر و دشوار بودن آن، بیشتر از متون عمومی است. هرچه مقاله تخصصی‌تر باشد به مهارت و دانش بیشتری نیاز دارد به همین بهتر است تولید چنین محتواهایی را به شرکت‌های معتبری بسپارید که از نیروهای ماهر و متخصص تشکیل شده باشد.

تعرفه تعداد نویسندگان محتوا:

بعضی از محتواها به دلیل حجم، نوع و کیفیتشان ممکن است چند نویسنده داشته باشند، افزایش تعداد نویسنده‌ها و گسترده بودن پروژه می‌تواند روی هزینه‌های آن تاثیرگذار باشد.

مطابقت محتوا با اصول سئو؛ تاثیر گذارترین فاکتور قیمت یک محتوا:

رعایت اصول سئو مهم‌ترین بخش محتوای شماست. اما مساله مهم در این است که هر نویسنده‌ای با اصول سئو آشنایی ندارد. در نتیجه حتما تولید محتوای خود را به افرادی بسپارید که با سئو و نحوه رتبه‌بندی در موتورهای جستجو آشنا باشند. البته همیشه به یاد داشته باشید که هرچه یک محتوا باکیفیت‌تر باشد طبیعتا هزینه تولید آن بیشتر خواهد بود.

بازه قیمت تولید محتوا:

امروزه قیمت تولید محتوا بر اساس معیارهای ذکر شده در بالا، از حداقل هرکلمه ۱۰ تومان تا حداکثر ۲۰۰ تومان است که این قیمت را کیفیت بالای هر کدام از موارد ذکر شده تعیین می‌کند ولی گفتنی است که در کنار این فاکتورها عنصر برند هم بی‌تاثیر نخواهد بود. در نتیجه هزینه‌های جاری برای تولید محتوا توسط برندها کمی اختلاف داشته که این اختلاف تضمینی است برای کیفیت بالایی که در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند؛

یونیک بودن محتوا:

در صورتی که می‌خواهید محتوایی که برایتان تولید شود، کاملا یونیک و تازه باشد، نیاز است تا تعرفه بیشتری را هم پرداخت نمایید. افراد زیادی هستند که از مقالات و محتواهای دیگر برای خود استفاده کرده و متون را تا حدی تغییر می‌دهند. چنین افرادی مطمئنا باید پول کمتری را هم از شما دریافت کنند.

استفاده از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت:

بی شک برای این که بتوانید تولید محتوا در اینستاگرام را به اوج برسانید، باید از تصاویر و ویدیوها استفاده نمایید. این موارد باید در بالاترین حد از کیفیت باشند تا مخاطبان بتوانند ارتباط بیشتری با آن‌ها برقرار کنند.

زبان هایی که در تولید محتوا پوشش داده می شوند:

 • تولید محتوا به زبان فارسی

 • تولید محتوا به زبان انگلیسی

 • تولید محتوا به زبان فرانسه

 • تولید محتوا به زبان ترکی آذربایجانی

 • تولید محتوا به زبان ترکی استانبولی

 • تولید محتوا به زبان عربی

 • تولید محتوا به زبان روسی

خدمات تولید محتوا در زمینه های تخصصی زیر ارائه می شود:

 • تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی

 • تولید محتوا برای سایت های گردشگری

 • تولید محتوا برای سایت های خدماتی

 • تولید محتوا برای سایت های علمی

 • تولید محتوا برای سایت های آموزشی

 • تولید محتوا برای سایت های خبری

 • تولید محتوا برای سایت های فرهنگی

 • تولید محتوا برای سایت های مذهبی

 • تولید محتوا برای سایت های سرگرمی

 

پارس وب سرور
جایگاه تبلیغاتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.